Udane zakończenie BL, FCB z paterą! (foto)

FC Bayern podszedł do ostatniego spotkania w Bundeslidze w tym sezonie bardzo poważnie i pokonał na wyjeździe zdegradowaną Herthę Berlin 3:1. Wygraną Bawarczykom zapewniły trafienia Ivicy Olica (20.) i Arjena Robbena (74., 87.), zaś autorem honorowego trafienia dla gospodarzy był Adrian Ramos (59.). Tym samym podopieczni Louisa van Gaala mogli w pełni świętować zdobycie 22. mistrzostwa Niemiec dla FCB.

Tydzień po wygranej 3:1 z VfL Bochum, kiedy to Bayern praktycznie zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli, wiele spekulowało się na temat składu na dzisiejszy mecz. Jak się okazało z zestawienia wypadł tylko Martin Demichelis, który musiał pauzować za żółte kartki.

Monachijczycy od samego początku narzucili swoje tempo i przeprowadzali ataki na bramkę gospodarzy. Mimo widocznej przewagi pierwsza dobra sytuacja miała miejsce dopiero w 13. minucie, kiedy to Franck Ribery zagrał na jedenasty metr do Olica, ale Chorwat trafił tylko z Jaroslava Drobnego.

Siedem minut później Olić był już bardziej skuteczny. Ribery zagrał długą piłkę do Robbena, ten wyłożył ją Ivicy, który bardzo precyzyjnym strzałem po ziemi trafił do siatki Herthy (20.). Chwilę później mogło być 2:0, ale dogodnej okazji na bramkę nie zamienił Thomas Müller (23.). Z podobnym skutkiem szczęścia próbował Ribery (30.).

W między czasie doskonałą sytaucję zmarnował Łukasz Piszczek. W 24. miucie urwał się obrońcom FCB, ale w sytuacji sam na sam trafił w Hansa Joerga Butta. Dziewięć minut później Butt musiał sobie radzić z uderzeniem Lewana Kobiaschwiliego. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0.

Na drugą połowę nie wyszedł już Mark van Bommel, którego zastąpił Danijel Pranjić. Początek starcie po zmianie stron należał do gospodarzy - Butta najpierw próbował pokonać Raffael (50.), a następnie Gojko Kacar (51.). W 59. minucie Hertha dopięła swego i po ładnej akcji Raffaela na listę strzelców wpisał się Ramos.

Z biegiem czasu wszystko zaczęło wracać do normy i inicjatywę odzyskał Bayern. Efektem tego był gol Robbena w 74. minucie - Holender po dobrze wyprowadzonej kontrze oddał strzał z 20 metrów, który znalazł drogę do bramki. Ten sam zawodnik w 87. minucie ustalił wynik spotkania na 3:1, pieczętując mistrzostwo Niemiec w sezonie 2009-2010!

Hertha BSC - FC Bayern 1:3 (0:1)

Hertha BSC: Drobny - Stein, Friedrich, Janker, Kobiaschwili - Piszczek (66. Ebert), Lustenberger (86. Gekas), Kacar, Cicero - Raffael, Ramos

FC Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Contento - Robben, Van Bommel (46. Pranjic), Schweinsteiger, Ribéry (60. Altintop) - Müller, Olic (78. Klose)

Rezerwowi: Rensing, Görlitz, Tymoshchuk, Gomez

Sędzia: Florian Meyer (Burgdorf)
Bramki: 0:1 Olic (20.), 1:1 Ramos (59.), 1:2 Robben (74.), 1:3 Robben (87.)
Żółte kartki: - / -