U17 triumfują w derbach

Drużyna Bayernu do lat 17 wzięła przykład z kolegów z zespołu U19 i w drugim wiosennym spotkaniu pokonali w derbach TSV 1860 Monachium 2:0. Dla podopiecznych Tima Waltera było to już 13 zwycięstwo w tym sezonie.

"Cieszymy się z wyniku i oczywiście ze zwycięstwa w spotkaniu derbowym." powiedział po końcowym gwizdku szkoleniowiec FCB U17."W defensywie nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na zbyt wiele, dopiero przy sytuacji z karnym trochę źle się ustawiliśmy. W ataku musimy jednak lepiej wykorzystywać nadarzające się okazję."

W porównaniu z zeszłotygodniową porażką z 1. FC Kaiserslautern trener Walter dokonał tylko jednej zmiany. Do podstawowej jedenastki w miejsce Marina Pudicia wrócił Yannick Brugger.

Z perspektywy Bayernu zaczęło się bardzo dobrze. Już w 12. minucie po dośrodkowaniu Franka Eviny na prowadzenie gości wyprowadził Can Karatas. Dla sporadycznie grającego skrzydłowego była to już 3 bramka w sezonie. Chwilę później gorąco zrobiło się po drugiej stronie boiska ale strzał piłkarza TSV minimalnie minął bramkę młodych Bawarczyków. Przed przerwą jedną groźną sytuację miał jeszcze Evina ale jego strzał głową był również minimalnie niecelny.

W drugiej połowie zawodnicy podkręcili tempo. W 57. minucie do piłki ustawionej 18 metrów od bramki Lwów podszedł Evina i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobył drugą bramkę dla FCB U17. Dla napastnika to 14 gol w sezonie. Już dwie minuty później w polu karnym gości sfaulowany został jeden z zawodników TSV i sędzia podyktował jedenastkę. Swoimi umiejętnościami popisał się jednak drugi bramkarz Bayernu, Michael Wagner, który rozegrał swój 3 mecz w B-Junioren Bundeslidze. Do końca spotkania podopieczni Tima Waltera kontrolowali grę i spokojnie dowieźli do końca zwycięstwo, dzięki któremu powrócili na fotel lidera z dwoma punktami przewagi nad Karlsruher SC U17. Następne spotkanie FCB U17 w przyszłą niedzielę, a ich rywalem na wyjeździe będzie zamykające tabelę Kickers Offenbach U17.

Skład FCB U17: Wagner - Nitzl, Mai, Brugger (41. Rausch), Lungwitz - Jelisic, Heiland – Karatas, Zylla (55. Maloku), Evina - Batista Meier (73. Pudic)

Bramki: 0:1 Karatas (12.), 0:2 Evina (57.)