DieRoten.pl
Reklama

Tuchel o kontuzji de Ligta: Szczęścię w nieszczęściu

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Bayern Monachium poinformował o kolejnej kontuzji Matthijsa de Ligta. Na całe sczęście, jak zapewnia szkoleniowiec "Die Roten", uraz należy do tych z kategorii "lekkich".

Monachijczycy do jutro przebywają w portugalskim Faro i przygotowują się do decydującej fazy sezonu. Przed wylotem do domu, krótkiego wywiadu dla "Sky" udzielił szkoleniowiec FCB.

Kontuzja de Ligta

- Szczęście w nieszczęściu! Zdjęcia są dobre, może dzisiaj wrócić do treningów biegowych. Chciał dzisiaj już zacząć, ale musimy być ostrożni. Mamy nadzieję, że w piątek wróci do treningów, a potem powinien być gotów do gry w niedzielę

Ocena zgrupowania

- Bardzo dobre. Zwłaszcza gdy zobaczymy, jakie warunki pogodowe teraz byłyby w Monachium. Drużyna bardzo dobrze trenowała. Uwielbiam te obozy treningowe, bo pozwalają ci pozostać razem po tych dobrych jednostkach treningowych. Nikt nie wraca do domu, a energia, która powstaje podczas treningu, pozostaje w grupie, i to się u nas odczuwa. Trenowaliśmy na bardzo wysokim poziomie, dziś po południu jeszcze raz trenujemy i wracamy potem.

Kiedy debiut Diera?

- Musiałby być w piątek. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko, to oczywiście bardzo dobry powód do wyjazdu (Anglik oczekuje narodzin dziecka i opuścił zgrupowanie), ale sportowo i dla niego osobiście jest to kłopotliwe. Miał trzy dobre jednostki treningowe z nami. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze z Ericiem. To najważniejsze - dla niego, jego żony i rodziny. Potem mamy nadzieję, że może w piątek będziemy mogli rozpocząć przygotowania do meczu z Bremą z obydwoma środkowymi obrońcami.

Powrót Freunda...bez Mukiele

- Nie ma ze sobą żadnego zawodnika, co jest nie do zaakceptowania, ale dajemy mu to jeszcze raz. [...]Jeśli w ogóle coś ma się udać, to bardzo pomaga, jeśli wcześniej się o tym nie mówi, inaczej rozgniewa się wszystkie zaangażowane strony, a tego oczywiście nie chcemy. Mam zaufanie do tego, co robimy, i duże zaufanie do Christopha. Wiemy, czego chcemy. Zadaniem trenera jest praca z drużyną, którą posiada. W naszej są dobrzy zawodnicy i jest w nich dobra energia. Na tym się skupiamy.

Transfer Matija Popovica

-Ten temat jeszcze u nas nie był dyskutowany.

Źródło: sport.sky.de
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...