DieRoten.pl
Reklama

Tuchel: Neuer? Nie ma dla niego limitu

fot. Photogenica
Reklama

Rok temu bardzo poważnej kontuzji doznał Manuel Neuer, który w wyniku wypadku na górach, pauzował przez wiele miesięcy.

Na całe szczęście 37-latek mimo pewnych komplikacji, w końcu uporał się z kontuzją i powrócił już do bramki, pokazując już w kilku meczach swoją klasę – jak na przykład w niedawnym pojedynku Ligi Mistrzów przeciwko Kopenhadze, kiedy to uratował punkt w samej końcówce meczu.

Co do formy Manuela Neuera i tego, jak długo może on jeszcze kontynuować grę, temat ten poruszył Thomas Tuchel, który podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że nie ma tak naprawdę żadnych limitów dla niemieckiego golkipera.

− Nie ma ograniczeń dla Manu, dopóki czuje się dobrze i robi to, co robi. On może postać w bramce i bronić tak długo, jak będzie chciał. Czy może grać do 40-tki? To możliwe – powiedział Tuchel.

− Kiedy pojawił się na pierwszym treningu po kontuzji, prezentował się imponująco. Jego luz i profesjonalizm to idealne połączenie. Jest na wysokim poziomie i staje się coraz lepszy w każdym meczu – podsumował Thomas Tuchel.

Od momentu powrotu do bramki Bayernu, Manuel Neuer wystąpił w siedmiu oficjalnych meczach o stawkę, w których to 4-krotnie zachował czyste konto.

 

Źródło: Fussball News
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...