DieRoten.pl

Transfer Goretzki oznacza sprzedaż któregoś z pomocników?

26.01.2018, 07:01:48
Photogenica

Na całe szczęście poznaliśmy już ostateczną decyzję Leona Goretzki odnośnie swojej przyszłości. Młody Niemiec pomocnik kosztem Barcelony czy chociażby Liverpoolu wybrał grę dla Bayernu Monachium.

Transfer Leona Goretzki rodzi nie tylko wielką euforię w środowisku kibiców bawarskiego zespołu, ale jest i również tematem licznych spekulacji. Niemiecki magazyn "Kicker" zastanawia się czy sprowadzenie 22-latka oznacza konieczność sprzedaży któregoś z pomocników.

Przyszłość Arturo Vidala w Bayernie Monachium nadal pozostaje sprawą otwartą – Chilijczyk nie tak dawno temu wykluczył możliwość odejścia w zimowym okienku transferowym, jednakże transfer latem nie jest wcale wykluczony.

Jakiś czas temu podczas rozmowy z dziennikarzem Vidal stanowczo zaprzeczył jakoby miał odejść zimą z Bayernu, zaś jeśli chodzi o transfer latem – pomocnik "Dumy Bawarii" dał jasno do zrozumienia, że nie ma zamiaru podejmować już teraz decyzji i pragnie poczekać na "rozwój wydarzeń".

Niemieccy dziennikarze biorą pod lupę również Thiago Alcantarę, który swojego czasu był łączony z możliwym powrotem do Barcelony. "Kicker" spekuluje, że z bawarskiego klubu może odejść Arturo Vidal bądź Thiago.

Sytuacja Thiago jak i Arturo Vidala i ich przyszłość w bawarskim zespole pozostaje sprawą otwartą. Mimo wszystko Thiago w przeciwieństwie do Chilijczyka jest związany umową z FCB do 2021 roku, podczas gdy kontrakt Vidala wygasa pod koniec czerwca 2019 roku.

Transfer Goretzki i powrót Renato Sanchesa sprawi, że w Monachium zrobi się wielki tłok w środku pomocy i Bayern będzie "musiał" pozbyć się przynajmniej jednego pomocnika.

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama26.01.2018 18:58
Moim zdaniem po tym sezonie z Bayernem pożegna się Vidal, same jego wypowiedzi świadczą że w lecie może pożegnać się z klubem. Tiago jest nie do ruszenia a Sanches raczej powinien szukać sobie innego klubu.
26.01.2018 11:12
Thiago jest przede wszystkim 4 lata młodszy-dopiero wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza,natomiast Vidal już z niego powoli wychodzi.
Mówicie,że Leon najpierw musi coś pokazać.Ok-tyle,że Vidalowi kończy się kontrakt,więc albo zostanie sprzedany w najbliższym okienku,albo odejdzie za darmo.
Jeśli ta druga opcja,to jest to trochę pozbawione sensu,bo wtedy niebezpośrednio "płaci się" za transfer Goretzki pieniędzmi które nie zostały zarobione przy transferze Vidala.
26.01.2018 10:49
Thiago często łapie urazy, ale swoją wartość ma. Vidal to pomocnik Walczak również posiadający duża jakość. Niech Leon wpierw pokaże na co go stać. Dziwi mnie, że nic tu mowa o Rudym. Gościu grzeje ławę nic nie wnosi. Za 20-25 mln sprzedałbym go po sezonie jak nic się nie zmieni.
26.01.2018 08:47
Ani Thiago Ani Vidala nie można się pozbyć dopóki Leon nie udowodni że jest piłkarzem na miarę Fcb takim jakim Go przedstawiają media.
26.01.2018 08:40
Chcesz się Thiago pozbywać? Moim zdaniem powinni wypożyczyć Leona i Renato na jeszcze jeden sezon i jak wrócą to się przejmować bogactwem
26.01.2018 07:58
Na Thiago da się zarobić sensowne pieniądze, ok 40-50 mln, dołożyć drugie tyle i możemy sprowadzić skrzydłowego. Co chwilę kontuzjowany, nie mamy z niego zbyt wielkiego pożytku.

reklama