DieRoten.pl

Tobias Stieler poprowadzi finał Pucharu Niemiec

15.05.2019, 09:04:19
FotoOlimpik

Sezon 2018/19 w niemieckich rozgrywkach zbliża się już do końca. W najbliższą sobotę odbędzie się ostatnia kolejka Bundesligi, zaś 25 maja w Berlinie rozegrany zostanie finał Pucharu Niemiec.

Jak dobrze wiemy o trofeum Pucharu Niemiec na Stadionie Olimpijskim w Berlinie (tradycyjnie) powalczą takie zespoły jak Bayern Monachium oraz RB Lipsk, które kilka dni temu w starciu trzydziestej trzeciej kolejki Bundesligi zremisowali ze sobą bezbramkowo.

Poznaliśmy już arbitra, który poprowadzi ten pojedynek finałowy. Decyzją władz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej mecz w stolicy Niemiec poprowadzi znany nam wszystkim Tobias Stieler, który już wielokrotnie miał okazję sędziować spotkania z udziałem FCB. Warto zauważyć, że 37-letni prawnik i student psychologii z Hamburga gwizdał już w dwóch potyczkach tej edycji rozgrywek PN.

Ogółem w swojej dotychczasowej karierze Stieler prowadził 21-krotnie mecz „Dumy Bawarii”, wliczając w to zarówno ligę jak i Puchar Niemiec (17 zwycięstw, 2 remisy oraz 2 porażki). Po raz ostatni Niemiec miał okazję gwizdać starcie 31. kolejki Bundesligi, kiedy to monachijczycy zremisowali z 1. FC Nuernberg 1:1.

37-latek licencję DFB otrzymał w 2004 roku, zaś spotkania ligowe Bundesligi prowadzi już od 2012, kiedy to otrzymał zgodę na prowadzenie pojedynków w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Od 2014 roku Niemiec jest sędzią międzynarodowym i ma na swoim koncie wiele potyczek w europejskich rozgrywkach.

Do tej pory Steieler miał okazję prowadzić już 14 meczów w tym sezonie 1. Bundesligi, zaś średnia not wystawionych przez „Kicker” wynosi 2,61. W tym okresie 37-latek pokazał łącznie 36 żółtych oraz 3 czerwone kartki. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że prawnik z Hamburga był świadkiem ekscytującego 5:4 Bayernu z Lipskiem z sezonu 2016/17.

źródło: DFB
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)

reklama15.05.2019 09:37
Szansę obydwu zespołów oceniam pół na pół. Spodziewam się też całkiem innego meczu niż ten sobotni zakończony bezbramkowym remisem. Myślę że będzie szybki z dużą ilością goli zakończony naszym zwycięstwem:)

reklama