Tobias Schweinsteiger zapewnia FCB II wygraną

FC Bayern II zanotował odniósł dzisiaj 11 zwycięstwo w 12 meczu ligi regionalnej. Sukces Bawarczykom zapewnił Tobias Schweinsteiger, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, prowadząc swoją ekipę do wygranej 3:1 z TSV 1896 Rain. Tym samym podopieczni Erika ten Haga prowadzą w tabeli z 10 punktową przewagą nad wiceliderem, mając dodatkowo jeden mecz zaległy w stosunku do Greuther Furth II.

Przed 700 publicznością FCB II pokazało się znowu z niezwykle skutecznej strony. Schweinsteiger dał prowadzenie Bayernowi w 37. minucie, kiedy to wykorzystał celne podanie od Stefana Bucka. Pomimo kolejnych okazji Bawarczycy nie zdołali podwyższyć rezultatu przed zmianą stron boiska.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a dominacja gospodarzy została nagrodzona w 49. minucie - tym razem Tobiasowi precyzyjnie dogrywał Mitchell Weiser. Hat trick został skompletowany w 66. minucie. Szybką kontrę wyprowadził Weiser, miając kolejnych rywali bez większego trudu, zaś Schweinsteigerowi nie pozostało nic innego jak dopełnić formalności.

Sytuacja ta sprawiła, iż "mały" Bayern rozluźnił się i w efekcie stracił bramkę. Jedną z nielicznych sytuacji wykorzystał Yilmaz (68.). Mimo następnych doskonałych okazji FCB, wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

FC Bayern II - TSV 1896 Rain 3:1 (1:0)

FC Bayern II:  Raeder - Schmitz, Schwarz (89. Wein), Buck, Chessa (56. Sallahi) - Strieder - Rankovic, Schöpf, Fischer (78. Derflinger), Weiser - T. Schweinsteiger

Rezerwowi: Rößl, Weihrauch, Friesenbichler, Jelisic
Widzów: 700
Gole:  1:0 T. Schweinsteiger (37.), 2:0 T. Schweinsteiger (49.), 3:0 T. Schweinsteiger (66.), 3:1 Yilmaz (68.)