Tillman bohaterem Rangersów. Transfer coraz bliżej?

Zawodnicy Bayernu Monachium nie zawsze dobrze radzili sobie na wypożyczeniach. Z cała pewnością do takiej grupy nie można zaliczyć Malika Tillmana, który za swoją grę w Glasgow Rangers zbiera świetne recenzje.

20-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych był kolejnych raz na ustach wszystkich kibiców Rangersów wczorajszego wieczora. Wtedy drużyna z Glasgow podejmowała bowiem na swoim stadionie Hibernian. W pierwszej połowie niespodziewanie to goście przeprowadzali groźniejsze ataki i schodzili na przerwę prowadząc 2:1.

Gospodarze jednak zdołali odwrócić w drugiej części gry mecz na swoją korzyść i duża w tym zasługa właśnie Malika Tillmana. Najpierw w 58 min. 20-latek zgrał piłkę głową po rzucie rożnym i Ryan Jack z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania, a już 4 minuty później zawodnik Bayernu przeprowadził świetną indywidualną akcję i zaliczył drugą asystę wykładając piłkę Alfredo Morelosowi.

Poniżej skrót spotkania:

To kolejny bardzo dobry występ Tillmana, który w tym sezonie zdobył dla Rangersów 4 bramki oraz zaliczył 5 asyst. Nowy szkoleniowiec zespołu z Ibrox, Michael Beale, już kilka dni temu jasno dawał do zrozumienia, że chciałby, aby Tillman trafił do Glasgow na stałe.

- Mamy szczęścia widząc go tutaj w Szkocji. Ma 20 lat i myślę, że przed nim olbrzymia przyszłość. Mam nadzieję, że w tym klubie. Bardzo go lubię, to fantastyczny talent[...]. Jest dokładnie tym typem zawodnika, którego chcemy. Nie znam dokładnej sumy, ale jeśli jesteśmy w stanie, to z pewnością bym go pozyskał - mówił Beale.

Źródło: Własne, Glasgow World