Thomas gra i strzela również w rundzie wiosennej

To była już trzecia minuta doliczonego czasu gry, gdy Thomas Müller mógł dać zwycięstwo swojej drużynie. Piłka po kiksie Andreasa Wolfa wylądowała na jego stopie, a napastnik był na wprost bramki przeciwnika. Niestety dwudziestolatek stracił kontrolę nad piłką i bramkarz FCN mógł ją spokojnie złapać. Zraz po tym sędzia zakończył spotkanie.

„To naturalnie bardzo denerwujące“ – powiedział później Müller. Bayern zakończył 180 derby Bawarii tylko remisem 1:1, a to był pierwszy taki wynik od trzynastu spotkań pomiędzy tymi zespołami. „To bardzo denerwujące, że nie udało nam sie strzelić drugiej bramki“ – kontunuował dwudziestoletni zawodnik.

Młody napastnik wyprowadził drużynę na prowadzenie w 38. minucie, świetnie podawał Olicowi. Po znakomitym podaniu od Mario Gomeza reprezentant Niemiec do lat 21 skierował piłkę do bramki z jedenastu metrów. To było juz jego siódme trafienie w Bundeslidze, a w sumie 13 biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Tylko wspomniany Gomez ma więcej bramek na koncie.

Müller juz w swoim pierwszym sezonie w drużynie Louisa van Gaala zagościł na stałe w składzie.  Również po powrocie Arjena Robbena i Francka Ribéry`ego pozostał w kadrze. Po przerwie zimowej rozegrał wszystkie mecze Bundesligi, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów od pierwszych minut. Największa zaleta Müllera: w ofensywie może grac na każdej pozycji.

„Najbardziej lubię grać za dwoma napastnikami, to wówczas rozgrywałem naj;;epsze mecze. Ale nie ma dla mnie problemu, jeśli mam grać na innej pozycji.“  - powiedział krótko młody zawodnik FCB. W meczu przeciwko Norymberdze grał na lewym skrzydle za kontuzjowanego Ribéry`ego. Trzy dni wcześniej, w spotkaniu LM z Fiorentiną zagrał w ataku obok Gomeza.

„Müller strzela bramki, nawet gdy nie gra dobrze.“ – powiedział kiedyś Hermann Gerland. Ale ten zawodnik nie tylko potrafi zdobywać gole, ale także je wypracowywać. Z siedmioma asystami na koncie wyprzedza takich zaawodników jak Arjen Robben, Mario Gomez czy Philipp Lahm (po 5). „Nawet nie próbuję podnosić sobie poprzeczki jeszcze wyżej.“  - powiedział Müller w przerwie zimowej o swoich celach na rundę rewanżową, „raczej po prostu chcę kontunuować to, co robiłem do tej pory.“ Jak narazie dobrze mu idzie.