Terodde: Bayern zasłużył na zwycięstwo

Nie dalej jak wczoraj, swoje piętnaste oficjalne spotkanie w ramach sezonu ligowego 2022/23 rozegrali piłkarze klubu ze stolicy Bawarii.

Rywalem ekipy rekordowego mistrza Niemiec, gdzie obowiązki trenera pełni Julian Nagelsmann, była drużyna Schalke 04 Gelsenkirchen (obecnie ostatnie miejsce w tabeli ligowej).

Koniec końców monachijczycy pokonali swoich przeciwników z Zagłębia Ruhry 2:0 i umocnili się tym samym na fotelu lidera. Z kolei po zakończeniu spotkania, tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów. W przypadku S04, swoje zdanie wyraził m. In. napastnik Simon Terodde.

Szczególnie w pierwszej połowie było to otwarte spotkanie. Nie pozwoliliśmy na tak wiele i sami mieliśmy jedną czy dwie okazje do kontrataków. Oczywiście byłoby to miłe, gdyby udało nam się objąć prowadzenie w pierwszej połowie − powiedział Terodde.

− Bez względu na wszystko, Bayern zasłużył jednak ostatecznie na zwycięstwo w tym meczu − podsumował Simon Terodde.

Po rozegraniu piętnastu kolejek ligowych, podopieczni Nagelsmanna zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 34 punktów − na wynik ten przełożyło się 10 zwycięstw, 4 remisy oraz 1 porażka. W przypadku Schalke mówimy o ostatniej pozycji i 9 oczkach na koncie.