DieRoten.pl
Reklama

Terminarz spotkań dla FCB U-17 oraz U-19

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Podczas gdy pierwsza i druga drużyna Bayernu Monachium ma jeszcze do rozegrania wiele kolejek ligowych, to swoje zmagania zakończyli już gracze FCB U-17 oraz U-19.

Niemniej jednak sezon 2022/23 nie dobiegł jeszcze końca dla młodych monachijczyków, albowiem Niemiecki Związek Piłki Nożnej zaplanował dodatkowo mecze rundy specjalnej dla zespołów do lat siedemnastu oraz dziewiętnastu.

Jeśli mowa o drużynie Bayernu U-19, to już w najbliższą sobotę (25 marca o 14:00) odbędzie się derbowy pojedynek bawarskiego klubu z TSV 1859+1 Monachium. Następnie podopieczni Danny’ego Galma zagrają z 1. FC Nuernberg (1 kwietnia o 13:00) oraz z FC Ingolstadt (14 kwietnia o 18:30).

FCB U-17

W przypadku drużyny prowadzonej przez Michaela Hartmanna, młodzi monachijczycy najpierw zmierzą się z Augsburgiem na stadionie Campusu (1 kwietnia o 13:00).

Następnie zawodnicy Bayernu U-17 zgodnie z ustalonym przez DFB terminarzem, zagrają ze swoimi rówieśnikami z SpVgg Unterhaching (15 kwietnia o 13:00) oraz TSV 1859+1 Monachium (24 kwietnia o 11:00).

Zasady rozgrywania turnieju

Jak czytamy w oświadczeniu na „FCB.de”, zawody będą rozgrywane w dwóch fazach – w pierwszej uczestnicy zostali podzieleni na regionalne grupy, w których zagrają ze sobą po jednym razie. Liderzy i wiceliderzy awansują do „Ligi A” i zagrają w rundzie głównej przeciwko ekipom, które wcześniej walczyły o mistrzostwo Niemiec (druga faza). Z kolei drużyny z trzeciego, czwartego i piątego miejsca, powalczą w „Lidze B”.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...