DieRoten.pl

Ter Stegen: Będziemy się wspierać z Manu

09.10.2019, 10:08:08
FotoOlimpik

Od dłuższego już czasu w Niemczech trwa ożywiona dyskusja odnośnie tego, kto ma pełnić rolę bramkarza numer jeden w niemieckiej reprezentacji narodowej.

Aby załagodzić sytuacji selekcjoner „Die Mannschaft”, czyli Joachim Loew zadecydował, że w najbliższym meczu towarzyskim przeciwko Argentynie, dostępu do bramki niemieckiej drużyny będzie strzegł Marc-Andre ter Stegen.

Podczas niedawnej konferencji prasowej golkiper Barcelony odniósł się między innymi do ostatniego zamieszania w mediach (m. in. ataki ze strony Hoenessa) oraz do swoich relacji z Manuelem Neuerem. Niemiec dał jasno do zrozumienia, że bez względu na wszystko razem z Manu będą się wspierać przy każdej okazji.

Szczerze powiedziawszy nie myślę o tych atakach. Wykonałem kawał dobrej roboty, koncentrując się na piłce nożnej. To, co zostało powiedziane, było jednym słowem za dużo. Każdy chce grać, każdy chce pokazać na co go stać. Nie dbam o słowa innych – powiedział ter Stegen.

− Podchodzimy z Manu do wszystkiego profesjonalnie. Będziemy się wspierać nawzajem w każdej konstelacji. Między nami nie ma żadnych sporów – zakomunikował Niemiec.

Ter Stegen zdaje sobie sprawę, że dla Joachima Loewa golkiper Bayernu jest wyborem numer jeden, ale mimo wszystko Marc-Andre pragnie w przyszłości wywalczyć sobie miejsce w wyjściowej jedenastce.

Trener już się wypowiedział. Manu z pewnością ma teraz przewagę. Chciałbym jednak utrudnić Jogiemu podjęcie decyzji, pokazując się z jak najlepszej strony w klubie. Oczywiście moim celem jest numer jeden – podsumował ter Stegen.

źródło: DFB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama09.10.2019 20:39
Brzmi sztucznie i fałszywie, ale może się mylę.
09.10.2019 18:37
Spokojnie, czas pokaże ile w tej wypowiedzi jest prawdy.
09.10.2019 15:56
Wreszcie jakąś normalna wypowiedź.
09.10.2019 13:39
Moim zdaniem Neuer zostanie 1 do końca Euro, bo tego trofeum mu brakuje, potem może sobie odpuścić i odejść w chwale.
09.10.2019 10:47
Taka rywalizacja im tylko pomoże. O ile to zdrowa rywalizacja, a nie robienie kwasów :)
Jeszcze sezon czy dwa temu, Ter Stegen przewyższał formą Manu, ale obecnie, wydaje mi się, że Neuer wraca do swojej dobrej dyspozycji i gra solidniej niż Ter Stegen. Choć jedno muszę przyznać - Ter Stegen na linii bramkowej ma niesamowity refleks
09.10.2019 10:32
Jedyna szansa ter Stegena na bycie numer jeden to to, że jest młodszy od Neuera. Jak Neuer będzie grał do czterdziestki to wtedy ter Stegen też może mieć problem, bo może się rozwinął Nubel

reklama