DieRoten.pl

Tel i jego rodzina otwarci na transfer do Bayernu

06.07.2022, 12:59:39
Fotolia

W ostatnich miesiącach Bayern Monachium potwierdził zakontraktowanie kilku młodych i niezwykle utalentowanych zawodników.

Mowa między innymi o ściągnięciu Lovro Zvonarka, który uchodzi za wielki talent i nadzieję chorwackiej piłki – wystarczy wspomnieć, że w swojej ojczyźnie 17-latek jest postrzegany przez wielu ekspertów jako nowy Luka Modric.

Poza ostatnimi transferami młodych graczy, monachijczycy mają również pracować nad innymi ruchami transferowymi. Nie jest żadną tajemnicą, że od kilku dni jednym z głównych tematów związanych z Bayernem jest 17-letni Mathys Tel, który niedawno zdobył z kolegami złoty medal na EURO U-17.

Tel i rodzina przekonani

Jak czytamy w najnowszym artykule tygodnika „Sport Bild”, Hasan Salihamidzic jest poważnie zainteresowany i pracuje nad angażem Mathysa Tela ze Stade Rennes, który jest postrzegany za przyszłą gwiazdę francuskiej piłki. Bayern złożył już pierwszą ofertę w wysokości 7 mln euro podstawy plus bonusy.

Jednakże francuski klub nie jest jeszcze przygotowane do negocjacji. Dla właściciela klubu, który jest miliarderem (Francois-Henri Pinault), opłaty transferowe nie są jednak decydujące. Z drugiej strony rodzina Tela, podobnie jak sam zawodnik – jest przekonana do transferu do ekipy „Gwiazdy Południa”, co może być pomocne w trakcie dalszych rozmów.

Dziennikarze wspomnianego wyżej źródła zaznaczają, że Francuzi muszą zdecydować teraz, czy wyrażą zgodę na transfer swojego wychowanka, czy też pozostawią go na kolejny sezon.

Ostatni etap negocjacji?

Niemiecki portal „TZ” donosi, że Hasan Salihamidzic dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej sfinalizować transfer młodego Francuza. Pojawiają się nawet głosy, że negocjacje ze Stade Rennes zbliżają się powoli do końca.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)07.07.2022 15:57
Za drogi jak na młokosa, mimo że talent ogromny, podobno.
06.07.2022 17:47
To byłby bardzo ciekawy transfer, a 20 baniek nie brzmi dziś jakoś szokująco.
06.07.2022 10:49
Płacić za 17 latka około 20 milionów? Słyszałem że tyle chcą Francuzi.
06.07.2022 07:07
Francuski klub nie jest jeszcze przygotowany do negocjacji, ale jednak zbliżają się powoli do końca :))