DieRoten.pl
Reklama

Tel był gotów odejść z powodu Tuchela

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

W szeregach pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić kilku młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy.

Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Mathysa Tela, który uchodzi za jeden z największych ofensywnych talentów na całym piłkarskim globie.

Niestety, ale mimo doskonałego wręcz początku w sezonie 2023/24, Francuz nie pełni obecnie zbyt wielkiej roli w zespole prowadzonym przez Thomasa Tuchela – zamiast okazji do gry w wyjściowej XI, młodzieżowy reprezentant Francji może co najwyżej liczyć na „ogony” w meczach…

Jak z kolei poinformował wczoraj włoski ekspert i dziennikarz – Fabrizio Romano – gdyby obecny trener bawarskiego klubu został na kolejny sezon w FCB, odejście 18-latka z ekipy rekordowego mistrza Niemiec byłoby raczej nieuniknione…

Nowy trener będzie miał wpływ na decyzję Tela

Fabrizio Romano uspokaja jednak, że Mathys nie zamierza się poddawać bez walki – Tel w dalszym ciągu pragnie pozostać w Monachium, jako że kocha klub i miasto. Niemniej jednak Francuz oczekuje od swojego szkoleniowca większej gwarancji gry i minut na boiskach.

Dlatego też wybór nowego trenera „Bawarczyków” będzie miał duży wpływ na decyzję 18-latka o swojej przyszłości.

Mathys Tel

W bieżącym sezonie 2023/24 Mathys wystąpił w 28 meczach o stawkę (spędził na boiskach 736 minut), zaś jego dorobek w tym czasie to 6 bramek oraz 4 asysty. Tel ma więc średnio udział przy trafieniu FCB co 74 minuty. Łącznie od momentu swojego transferu do Bayernu, Francuz strzelił 12 goli i zaliczył 4 asysty w 56 spotkaniach (1335 minut).

Źródło: Fabrizio Romano
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...