Szóste zwycięstwo z rzędu

Drugi zespół Bayernu kontunnuje swoją zwycięską pasę w bawarskiej Regionallidze. W 36. kolejce podopieczni Mehmeta Scholla pokonali TSV 1896 Rain am Lech 2:0 (0:0). Młoda drużyna Dumy Bawarii musi podtrzymać swoją serię, aby nadal marzyć o występie w barażach o 3. ligę. Dwie kolejki przed końcem liderem z siedmiopunktową przewagą jest TSV 1860 II.

191 widzów w parku sportowym w Heimstetten obserwowało lepszą kulturę gry po stronie Bayernu, którą przez długi czas nie udawało się zamienić w klarowne sytuacje strzeleckie. Bramki na wagę 19. zwycięstwa w sezonie zdobyli Pierre-Emile Højbjerg (80.) oraz Marius Duhnke(86.).

Jedenastka Scholla od początku spotkania była na boisku stroną dominującą. W 7. minucie pierwszą dogodną sytuację zmarnował Dennis Chessa. W pierwszej połowie swoje szanse mieli również Kevin Friesenbichler, Marius Duhnke (32.) oraz Alessandro Schöpf (43.), ale bramkarz gości nie skapitulował. Po stronie TSV dwie dogodne sytuacje zmarnował Volkan Cantürk (33./40.).

Po przerwie to goście mieli więcej szans na zdobycie bramki. Najpierw kapitan Bayernu Stefan Buck zablokował strzał Schneidera (60.), a potem widzowie obejrzeli Raeder Show - ofiarą bramkarza, który wczoraj świętował z pierwszą drużyną z wysokości balkonu monachijskiego ratusza był Cantürk. Lukas najpierw znakomicie obronił jego strzał (62.), a w 70. minucie powstrzymał piłkę uderzoną z wapna umiejscowionego na jedenastym metrze. Kolejną sytuację dla gości zmarnował Schneider (79.).

Po stronie Bayernu w 64. minucie piłka po strzale Friesenbichlera wylądowała tylko na siatce. Następnie strzał Højberga znakomicie sparował bramkarz TSV (74.). W 80. minucie Duńczyk dopiął swego i wykorzystał podanie Rankovica. Sześć minut później zwycięstwo Monachijczykom zapewnił strzałem z bliskiej odległości Duhnke.

FC Bayern II - TSV 1896 Rain am Lech 2:0 (0:0)

FC Bayern II: Raeder - Rankovic, Buck (75. Wein), Pangallo, Chessa (46. Weihrauch) - Strieder, Hürzeler - Schöpf, Hojbjerg, Duhnke - Freisenbichler
Ławka: Riedmüller, Horn, Derflinger, D. Müller
TSV 1896 Rain am Lech: Maschke - Egen (85. Götz), Bobinger, Triebel, Woltmann - Schneider (66. Geiß), Lutz, Lovric, Fischer, Schneider (89. Riedelsheimer) - Cantürk
Sędzia: Steffen Mix (Abtswind)