Świętowanie odłożone – bezbramkowy remis FCB Frauen

W ubiegły weekend swoje kolejne oficjalne spotkanie w 2023 roku rozegrały zawodniczki pierwszej drużyny Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

Bayer 04 Leverkusen 0:0 (0:0) FC Bayern Frauen

Po niedawnym skromnym, ale jakże ważnym zwycięstwie 1:0 nad TSG Hoffenheim, tym razem w pojedynku w ramach 20. kolejki żeńskiej Bundesligi, podopieczne Alexandra Strausa musiały zadowolić się tylko 1 punktem.

Koniec końców spotkanie ligowe z Bayerem 04 Leverkusen zakończyło się bezbramkowym remisem. Warto jednak wspomnieć, że Lea Schueller i spółka wypracowały sobie wiele okazji bramkowych, ale ich skuteczność tamtego popołudnia nie była „najlepsza”.

− Pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu stosunkowo dobra. W drugiej połowie mieliśmy większą kontrolę nad grą i stworzyliśmy więcej szans. Nie wykorzystaliśmy jednak żadnej z nich – powiedział po meczu trener Straus.

Jeśli mowa o obecnej sytuacji w tabeli żeńskiej Bundesligi, to piłkarki Bayernu po rozegraniu dwudziestu jeden kolejek zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 56 punktów – na wynik ten przełożyło się 18 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka oraz bramki 56:7.

FC Bayern II:

Grohs - Simon, Viggosdottir, Hansen, Rall – Zadrazil, Stanway – Lohmann (82’ Rudelic), Magull (66’ Damnjanovic), Buehl – Schueller.

Bramki:

Monachijki na przygotowania do kolejnego spotkania mają jeszcze kilka dni – w finałowym meczu sezonu ligowego 2022/23, podopieczne Alexandra Strausa w najbliższą niedzielę zagrają na własnym podwórku z Turbine Potsdam (początek boju zaplanowano o 14:00).