DieRoten.pl
Reklama

Stuttgart nie otrzyma ani centa za Pavarda

fot. Shutterstock
Reklama

Coraz pewniejszym wydaje się, że w najbliższych dniach stolicę Bawarii opuści kolejny defensor, a mianowicie Benjamin Pavard.

Od kilku już dni wiadomym jest nieoficjalnie, że Bayern i Inter posiadają słowne porozumienie w sprawie transferu Benjamina Pavarda w ramach letniego okienka transferowego.

Mówi się, że mistrzowie Niemiec mają zarobić na sprzedaży Francuza około 30 milionów euro stałej opłaty transferowej plus 2-3 miliony euro w formie różnych bonusów. Środki te mają zostać z kolei zainwestowane w pozyskanie nowego prawego defensora, co jest również warunkiem, aby klub zgodził się na odejście Benjiego.

Bardzo często zdarza się, że poprzednie kluby danych zawodników otrzymują pewien % od sprzedaży z racji na poprzednio zawarte umowy. Jak z kolei sytuacja wygląda w przypadku reprezentanta Francji i jego poprzedniego pracodawcy, czyli VfB Stuttgart?

Jak poinformował niedawno dziennikarz Simeon Kramer z lokalnego „Zeitungsverlag Waiblingen”, stuttgartczycy nie otrzymają ani jednego centa, albowiem w 2019 roku nie zapewnili sobie żadnej klauzuli czy % od potencjalnej sprzedaży Pavarda.

W związku z tym pełna kwota trafi na konto bawarskiego klubu. Mówi się, że najbliższe dni będą decydujące w kwestii Benjamina oraz nowego prawego obrońcy.

Źródło: Zeitungsverlag Waiblingen
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...