DieRoten.pl

Struth: Zachowanie względem Nagelsmanna jest nie do przyjęcia

18.05.2023, 10:33:48
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Pod koniec marca bieżącego roku w zespole rekordowego mistrza Niemiec doszło do zaskakującego „przewrotu” w sztabie szkoleniowym.

Choć niewiele na to wskazywało, to z posady trenera zwolniony został Julian Nagelsmann, zaś jego obowiązki przejął Thomas Tuchel. Warto podkreślić, że sposób w jaki doszło do rozstania z byłym szkoleniowcem FCB, pozostawił wielki niesmak w środowisku niemieckiej piłki.

Co prawda szefowie Bayernu zaprzeczają wszelkim spekulacjom, jednakże agent Volker Struth potwierdził goszcząc w podcaście „Phrasenmaeher”, że wraz z Julianem dowiedział się o wszystkim za pośrednictwem mediów. Jak sam przyznał – takie zachowanie monachijczyków jest nie do przyjęcia.

Każdy pracodawca ma prawo rozstać się ze swoim pracownikiem, nie ma co do tego wątpliwości. Ale sposób, w jaki to zrobił Bayern, nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem. Chodzi o to, jak dowiedziałem się od dziennikarza, że mój klient został zwolniony. Takie zachowanie jest nie do przyjęcia – powiedział Struth.

− Spotkałem się potem z Oliverem Kahnem i Hasanem Salihamidzicem. Byłem wtedy bardzo głośny. Wyraźnie powiedziałem im, co myślę o ich zachowaniu i sposobie, w jaki doszło do tego rozstania. To było bardzo złe z ich strony – dodał.

W mediach spekuluje się, że powodem zwolnienia Nagelsmanna było tak naprawdę to, że szefowie Bayernu nie chcieli po raz kolejny stracić okazji na zatrudnienie Thomasa Tuchela, który był bliski przejęcia innego klubu.

− Słyszałem o tym i szczerze jestem w stanie wyobrazić sobie, że był to jeden z powodów, który doprowadził do rozstania z Julianem. Z drugiej strony agent Tuchela mógł to również upozorować, ponieważ nie chce mi się wierzyć, że Thomas objąłby Tottenham – podsumował Volker Struth

źródło: Podcast Phrasenmaeher

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (18)19.05.2023 08:22
@hoven
@Skobry
Po pierwsze wielokrotnie krytykuję zarząd i nie mam klapek na oczach. Jednakże w tej sprawie trudno mi znaleźć winę zarządu.
Ja tez uważam, że żenadą jest tak wczesne wychodzenie wszystkich informacji do mediów. Dlatego trzeba temu przeciwdziałać, w jakikolwiek sposób.
Tylko że ja przeczytałem komentarze, które obarczają winą klub za późne skontaktowanie się z Nagelsmannem.
Ale przecież było to TEGO SAMEGO DNIA.
Nadal nie przeczytałem żadnego kontrargumentu. W waszych oczach chyba sprawa jest tak jasna, że nie jesteście w stanie obronić swej tezy.
Odnoszę wrażenie, że gdyby operacja ze zmianą trenera wypaliła zdobyciem trypletu (lub przynajmniej pokonaniem maszyny Pepa) to liczba użytkowników krytykujących zarząd za "późne poinformowanie Nagelsmanna" byłaby drastycznie mniejsza...
18.05.2023 20:55
@bawaria42 nie rozumiesz gdzie jest zenada? sam Hasan mowil do mediow ze wyszlo gownianie a Ty nie wiesz? kluczowy pracownik dowiaduje sie z mediow ze jest zwolniony i nie rozumiesz xD i nie wiesz gdzie jest KOMPROMITACJA
18.05.2023 20:27
I moim zdaniem to był najpoważniejszy powód. Dla mnie ta decyzja jeszcze odbije się na zarządzie!!
18.05.2023 20:01
@bawaria42
Ja również czekam na jakiś sensowny argument z Twojej strony. Chyba nie chcesz TAKIM orężem ze mną dyskutować?: "Kompromitujące jest to, że media wiedzą o każdym ruchu zarządu, bo Nagelsmannem został poinformowany o zwolnieniu jeszcze tego samego dnia."

To też perełka: "by ktoś z krytykujących zarząd przedstawił chociaż jeden argument, dlaczego ktokolwiek z zarządu jest winny pożegnaniu z Nagelsmannem w złym stylu." Fakt, prawdopodobnie sam się zwolnił, uprzednio idąc z tym do mediów i samego siebie o tym nie informując.

Nie zrozum mnie źle - ja dalej będę Bayernowi kibicował (niezmiennie od ponad 40-stu lat, a to tylko informacja dla zero-jedynkowców, których tu nie brakuje). Ale ta sytuacja naprawdę zasługuje na krytykę. I tak jak niektórzy widzą wszystko w czarnych barwach, tak są również "kibice" z klapkami na oczach.
18.05.2023 19:45
@Skobry
Miałem na myśli większość komentujących, którzy zwalają na niego winę.
Zakładam, że przeczytałeś mój komentarz, w którym prosiłem, by ktoś z krytykujących zarząd przedstawił chociaż jeden argument, dlaczego ktokolwiek z zarządu jest winny pożegnaniu z Nagelsmannem w złym stylu.
Piszesz, cytuję: "Kompromitujące zachowanie ze strony zarządu Bayernu. Nie wiem w sumie jak można tego w jakikolwiek sposób bronić."
Dlaczego kompromitujące?
Kompromitujące jest to, że media wiedzą o każdym ruchu zarządu, bo Nagelsmannem został poinformowany o zwolnieniu jeszcze tego samego dnia.
Tysięczny raz się powtarzam, oczekując jakiegoś sensownego argumentu...

Edytowano : 2023-05-18 19:46:50

*kontrargumentu
18.05.2023 19:20
@bawaria42
Możesz wskazać miejsce, w którym "skrytykowałem Hasana" (bo chyba słowo "zarząd" nie jest tożsame z osobą Bośniaka)?

I co w moim komentarzu jest dokładnie "niekonkretne"? Odnoszę się do słów Struth'a.
18.05.2023 19:12
@Skobry
Nadal pisanie niekonkretne, bez jakichkolwiek argumentów.
Ja zadaję pytanie: jak można pisać tak odważne rzeczy, nie mając żadnych argumentów? Bo przecież nie chodzi o to, by tylko krytykować Hasana...
18.05.2023 19:06
Kompromitujące zachowanie ze strony zarządu Bayernu. Nie wiem w sumie jak można tego w jakikolwiek sposób bronić. Tak jak jednak napisano poniżej - gramy dalej. Winnych rozliczyć natomiast po sezonie (nie za bardzo w to jednak wierzę).
18.05.2023 18:02
@Piotreczek
Nie zauważyłem, by ktoś obarczał winą Kahna. Ale w sprawie Tytana sytuacja jest ta sama- nie potrafię znaleźć sensownego powodu, by zarzucać mu brak profesjonalizmu (rzecz jasna w tej kwestii)

Edytowano : 2023-05-18 18:04:03

Winni są jedynie dlatego, że nie potrafią poradzić sobie z problemem kreta, ale z drugiej strony nie jest to tak prosta sprawa.
18.05.2023 17:14
"- Spotkałem się potem z Oliverem Kahnem i Hasanem Salihamidzicem."

Czyli Hasan też winny (w przeciwieństwie do tego co pisze pewien tutejszy użytkownik).
18.05.2023 15:11
Niech ten gość mu znajdzie porządny klub a nie wynosi zdeformowane szczegóły. Przypomina się zachowanie Zahaviego przy szopce z Lewandowskim.

Edytowano : 2023-05-18 15:13:48

Wytłumaczy mi ktoś sensownie gdzie tu zawinił Brazzo? Bo mimo tego, że uważam go za amatora na istotnym stanowisku, to w tej sytuacji nie umiem dostrzec jego winy. Hoven napisze pewnie, że jestem ślepy...
18.05.2023 14:34
zachowanie nie do przyjęcia, ale gramy dalej, nic się nie stało, piłka wciąż się toczy, a osoby odpowiedzialne za to całe zamieszanie cały czas na swoich stanowiskach
18.05.2023 14:27
To, że Hasan jeszcze za taką amatorkę nie wyleciał jedynie pokazuje jak wielkie ma „plecy” w postaci poparcia Uliego…
#MiaSanMia
18.05.2023 12:13
Tak niestety wygląda dzisiejszy świat wielkich pieniędzy panie Volkerze i jak pan o tym nie wiedział to jeszcze dużo nauki przed wami :P
18.05.2023 11:49
Jeśli nigdy czegoś takiego nie doświadczył i był bardzo głośny, to znaczy, że dużo się jeszcze musi nauczyć.
18.05.2023 11:19
Dla mnie to nadal jest niezrozumiała decyzja. Oby po sezonie Hasan wyleciał.
18.05.2023 11:15
Nie długo wypadną kolejne trupy z szafy tylko na to czekać. Tych dwóch panów niech idzie gdzie indziej. Jak nie potrafią z ludźmi rozmawiać.
18.05.2023 10:45
Wczoraj nie było już tego artykułu ?