Straus: Zasłużyliśmy na zwycięstwo z VfL

Pierwsza drużyna FCB Frauen ma już za sobą kolejne ligowe spotkanie w ramach sezonu 2023/24 – tym razem monachijką przyszło rywalizować z VfL Wolfsburg.

W ramach szóstej kolejki żeńskiej pierwszej Bundesligi, piłkarki Bayernu Monachium mierzyły się na stadionie Campusu z ekipą VfL Wolfsburg, która od lat jest największym konkurentem FCB Frauen do tytułów na krajowym podwórku.

Ostatecznie zawodniczki bawarskiego klubu odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo i dopisały do swojego dorobku bardzo cenne 3 punkty, które pozwoliły im awansować na pierwsze miejsce w tabeli ligowej. Co do pomeczowych wywiadów, na łamach klubowej TV swoje stanowisko wyraził trener Alexander Straus.

− Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Sprawiliśmy Wolfsburgowi wiele problemów w pierwszej połowie. To zawsze jest mecz na bardzo wysokim poziomie – powiedział Straus.

− Byliśmy lepszą drużyną w pierwszej połowie. Mogliśmy wyrównać na 3:0 z rzutu karnego w drugiej połowie, co rozstrzygnęłoby losy meczu. Ale kiedy straciliśmy bramkę, zdaliśmy sobie sprawę z jakości Wolfsburga – dodał.

− Później Wolfsburg wywierał na nas większą presję. Oczywiście znamy ich jakość w polu karnym. Podsumowując, zasłużyliśmy na zwycięstwo. Dobrze broniliśmy naszego pola karnego – podsumował Alexander Straus.

Mając na uwadze wszystkie rozgrywki w sezonie 2023/24, monachijki mają na swoim koncie łącznie 7 spotkań o stawkę (Bundesliga i Puchar Niemiec). Bilans FCB Frauen to 5 zwycięstw, 2 remisy oraz bramki 13:3.