Straus: Powinniśmy strzelić kilka bramek więcej

Zawodniczki Bayernu Monachium mają już za sobą drugie spotkanie w ramach żeńskich rozgrywek pierwszej Bundesligi w sezonie 2023/2024.

Po tym jak wrześniowa przerwa reprezentacyjna dobiegła końca, podopieczne Alexandra Strausa w ramach drugiej kolejki żeńskiej Bundesligi podejmowały na własnym podwórku ekipę 1. FC Koeln.

Ostatecznie monachijki odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo 2:0, choć mając na uwadze sytuacje bramkowe FCB Frauen, wynik mógł być o wiele wyższy. Co do bramek, to na listę strzelczyń wpisały się kolejno takie piłkarki jak Pernille Harder oraz Linda Dallmann.

− Mieliśmy mecz pod kontrolą i dominowaliśmy. Kolonia była dobrze zorganizowana, zamykała luki i utrudniała nam grę w pierwszej połowie – powiedział Straus.

− Ale dobrze wdrożyliśmy naszą strategię i pomysły. Powinniśmy byli strzelić kilka bramek więcej z powodu wielu szans, ale ogólnie jestem zadowolony z występu – podsumował Alexander Straus.

Na ten moment piłkarki z Monachium zajmują trzecie miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 4 punktów. Wyżej w tabeli znajdują się TSG Hoffenheim oraz VfL Wolfsburg, które mogą pochwalić się 6 oczkami na koncie.