DieRoten.pl

Straus: Jestem dumny z drużyny

14.05.2023, 10:22:40
Merk Picture / Shutterstock.com

Zawodniczki Bayernu Monachium mogą mieć wielkie powody do zadowolenia po swoim ostatnim występie w ramach żeńskiej 1. Bundesligi.

W ubiegły piątek zespół FCB Frauen w ramach 20. kolejki ligowej podejmował na własnym podwórku TSG Hoffenheim, które w bieżącym sezonie 2022/23 radzi sobie stosunkowo dobrze. Niemniej jednak monachijki nie dały za wygraną i odniosły zasłużone zwycięstwo 1:0.

Po zakończeniu spotkania na stadionie Campusu, swojego szczęścia z powodu zdobytych 3 punktów nie krył trener Alexander Straus, który zaznaczył, że jest bardzo dumny z powodu osiągnięć swoich zawodniczek.

− Byliśmy wyraźnie lepszym zespołem i mogliśmy zdobyć cztery lub więcej bramek, ale powinniśmy byli rozstrzygnąć mecz wcześniej. Pokazaliśmy fantastyczny futbol. Pozwoliliśmy przeciwnikom dobrze biegać i wykorzystywaliśmy przestrzenie – powiedział trener Straus.

− Hoffenheim to jednak dobry zespół i wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Oczywiście, czujemy teraz wielką ulgę z powodu zwycięstwa. Jestem dumny z tego, co osiągnęła drużyna – podsumował Alexander Straus.

Zawodniczkom Alexandra Strausa do zakończenia sezonu ligowego 2022/23 pozostały jeszcze dwie kolejki – monachijki zagrają kolejno z Bayerem 04 Leverkusen (20 maja) oraz Turbine Potsdam (28 maja).

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)14.05.2023 18:20
Panie wygrajcie te dwa mecze i zostańcie mistrzami Niemiec!!
14.05.2023 11:14
My też. Brawo Panie.