DieRoten.pl

Straus: Dla nas zawsze chodzi o dalszy rozwój

07.02.2023, 08:52:57
Merk Picture / Shutterstock.com

W ubiegłą niedzielę swoje pierwsze spotkanie o stawkę w 2023 roku miały rozegrać piłkarki Bayernu Monachium, ale pojedynek ten został odwołany...

Przypomnijmy raz jeszcze – z powodu zamarzniętego boiska i kiepskiego stanu murawy na stadionie Karla Liebknechta w Poczdamie, pojedynek ligowy pomiędzy miejscową ekipą Turbine a FCB Frauen został odwołany na krótko przed rozpoczęciem meczu.

W związku z tym podopieczne Alexandra Strausa muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, jeśli mowa o starcie rozgrywek. Co do poziomu przygotowań i ostatnich intensywnych tygodni, w rozmowie dla „FCB.de” na tematy te wypowiedział się wspomniany wyżej trener monachijek.

− Mieliśmy bardzo dobre warunki, dobre obiekty i przede wszystkim boiska w Dosze, w Meksyku, a także tutaj na Campusie Bayernu. Pogoda była przyjemna - szczególnie w Katarze i Meksyku – powiedział Straus.

− Dodatkowo kilka zawodniczek wróciło po przerwach spowodowanych kontuzjami, co oczywiście nastraja nas bardzo pozytywnie – mówił dalej.

− Przede wszystkim staraliśmy się skonsolidować i zbudować na tym, co już dobrze zrobiliśmy jesienią. Ale oczywiście dokonaliśmy też pewnych korekt. Ogólnie rzecz biorąc, dla nas zawsze chodzi o dalszy rozwój i stawanie się lepszym w tym, co robimy każdego dnia. To było dla nas kilka dobrych tygodni. Teraz jesteśmy gotowi, aby wrócić do rytmu gry i grać o punkty – podsumował Alexander Straus.

Zgodnie z przyjętym terminarzem, piłkarki Bayernu swoje kolejne spotkanie rozegrają 11 lutego w ramach 12. kolejki żeńskiej Bundesligi przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Miejscem tego pojedynku będzie stadion Campusu (początek starcia o 13:00).

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)07.02.2023 18:10
Jeśli dalej się będą tak rozwijać to za kilka lat będą potęgą, tak jak panowie:) Życzę im tego!!
07.02.2023 15:03
Panie sportowo pięknie się rozwijają.
07.02.2023 13:55
Trzeba przeć do przodu i stawać się coraz lepszym!