DieRoten.pl
Reklama

Stanway: Jesteśmy zadowolone z występu

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

W ubiegły weekend swoje kolejne spotkanie na krajowym podwórku rozegrały zawodniczki pierwszego zespołu FCB Frauen.

Po tym jak ponad tydzień temu monachijki odniosły jakże ważne i zasłużone zwycięstwo nad Wolfsburgiem, tym razem zespół Alexandra Strausa ograł ekipę MSV Duisburg.

FCB Frauen ponownie pokazało się z dobrej strony i ostatecznie dopisało do swojego dorobku 3 punkty, zwyciężając 2:0 po bramkach takich zawodniczek jak Jovana Damnjanovic oraz Georgia Stanway, która po ostatnim meczu udzieliła krótkiego wywiadu dla klubowej TV.

− Jesteśmy zadowolone z występu, miałyśmy pełną kontrolę nad meczem. Nasze rywalki utrudniały nam grę i grały głęboko cofnięte w polu – powiedziała Stanway.

− W takich meczach można podjąć większe ryzyko i spróbować znaleźć przestrzeń. Zrobiłyśmy to bardzo dobrze. Jednak nasze zwycięstwa w takich meczach powinny być wyższe – podsumowała Georgia Stanway.

Po rozegraniu siedmiu dotychczasowych kolejek, piłkarki Bayernu zajmują pierwsze miejsce w tabeli żeńskiej Bundesligi. Dorobek monachijek to 17 punktów – na wynik ten przełożyło się 5 zwycięstw i 2 remisy. W przypadku bilansu bramkowego mówimy o 13 strzelonych oraz 3 straconych golach.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...