DieRoten.pl

Stanisic: Miałem pokój z plakatami Robbery i Schweinsteigera

10.10.2021, 11:46:53

W najnowszym wydaniu (październikowym) klubowego magazynu „51” możemy znaleźć między innymi obszerny wywiad z utalentowanym 21-letni Josipem Stanisicem.

Podczas rozmowy z dziennikarzem, młody obrońca odniósł się do wielu różnych tematów związanych nie tylko z Bayernem Monachium, ale i również swoją dotychczasową karierą piłkarską.

Josip Stanisic poruszył między innymi kwestię swojego debiutu w pierwszym zespole, który miał miejsce w kwietniu, czy też swojej gotowości do regularnych występów. 21-latek zdradził również, iż w młodości posiadał na ścianie wiele plakatów z Riberym, Robbenem oraz Schweinsteigerem.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia defensor FCB, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich do krótkiej lektury.

Josip Stanisic na temat:

…ulubionego piłkarza:

„…Miałem cały pokój wypełniony plakatami Ribéry'ego, Robbena i Schweinsteigera. No i oczywiście miałem pościel Bayernu - swoją drogą nadal ją mam, ale już pod nią nie śpię (śmieje się). Philipp Lahm był moim idolem, gdy jako dziecko oglądałem treningi. Lahm chyba w całej swojej karierze nie miał meczu, w którym popełniłby dwa błędy.”

…debiutu w I zespole w kwietniu:

„…To była wielka niespodzianka. Nie spodziewałem się. Hansi powiedział mi o tym w dniu meczu. Byłem bardzo zdenerwowany, choć nie tak, jak mój tata. Moja mama powiedziała mi, że nie mógł usiedzieć w miejscu (śmieje się).”

…gotowości na regularne występy:

„…Nie jestem kimś, kto wysuwa wielkie roszczenia, ponieważ wiem, że prawdopodobnie jeszcze nie jestem gotowy na pierwszy zespół. Chcę wciąż się rozwijać i być pierwszą opcją dla trenera, jeśli ktoś będzie kontuzjowany lub będzie potrzebować przerwy.”

…przebicia się do I zespołu:

„…Przede wszystkim trzeba ciężko pracować i mieć dużo cierpliwości. Nie każdy ma tak wybitny talent, jak dajmy nato Jamal Musiala, że w wieku 18 lat może od razu trafić do pierwszej drużyny.”

…gry dla Chorwacji:

„…Moja rodzina pochodzi z Slavonskiego Brodu. Spełnieniem moich marzeń jest gra dla Chorwacji. Chorwacki Związek Piłki Nożnej i selekcjoner Zlatko Dalić przez wiele miesięcy ciężko pracowali, aby mnie pozyskać. Naprawdę nie mogę się doczekać tego wyzwania gry w kadrze narodowej Chorwacji.”

 

źródło: 51 / FCB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)16.10.2021 10:31
10.10.2021 13:51
U mnie była stara gwardia z Khanem na czele :p
10.10.2021 13:37
Bardzo dobre wzorce :]