SSC Napoli - FC Bayern 1:1

W dzisiejszym spotkaniu w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów Bayern Monachium mierzył się z drużyną SSC Napoli. Podopieczni Juppa Heynckesa w końcu zawiedli swoich kibiców remisując w tym meczu 1:1. Tym samym passa 12 zwycięstw Bawarczyków została przerwana. Także wskazówka minut bez straty gola Manuela Neuera zatrzymała się. FC Bayern po 3 spotkaniach Champions League zgromadził na swoim koncie 7 punktów.

Bayern rozpoczął spotkanie w takim samym składzie, jakim rozbił w sobotnim spotkaniu na Allianz Arenie Herthę Berlin 4:0. Jerome Boateng wystąpił w roli bocznego obrońcy, a duet środkowych obrońców tworzyli Daniel van Buyten i Holger Badstuber. W środku pola Bastianowi Schweinsteigerowi towarzyszył Anatolij Tymoszczuk. Luiz Gustavo i Rafinha usiedli na ławce rezerwowych.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu na trybunach Stadio San Paolo zasiadł komplet widzów (60 240).

Relacja spotkania.
1. min. Gospodarze rozpoczęli mecz.
2. min. Zabójczy początek spotkania w wykonaniu Bayernu. Boatenga zagrywa precyzyjną piłkę z prawego skrzydła przed pole karne, gdzie znalazł się Toni Kroos,  który po niespełna 100 sekundach daje prowadzenie gościom.
4. min. W drugim spotkaniu grupy A Villarreal po uderzeniu Caniego prowadzi w Manchesterze.
7. min. Żółty kartonik ogląda Holger Badstuber po faulu na Lavezzim.
8. min. Po słabym początku włoska ekipa gra coraz pewniej w ofensywie. Cavani decyduje się na uderzenie zza pola karnego, obok bramki.
14. min. Dobra wymiana piłka pomiędzy Kroosem, Muellerem i Gomezam. Niestety król strzelców Bundesligi odgrywa sekundę za późno.
17. min. Kapitan FCB, Philipp Lahm, decyduje się na strzał. Próba ta zakończyła się niepowodzeniem.
20. min. Ahhh... Gomez z 20 metra nie trafia w bramkę. De Sanctis spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem.
22. min. Tymoszczuk po pojedynku główkowym z Lavezzim musi opuścić plac gry. Na szczęście po minucie Ukrainiec wraca do gry, a Bayern gra w komplecie.
26. min. Po strzale głową van Buytena sędzia wskazuje na rzut rożny.
27. min. Arbiter główny, Olegario Benquerenca,  pokazuje żółtą kartkę Schweinsteigerowi i Cannavaro.
33. min. Wielka szansa Boatenga, który uderza po dłuższym słupku. Bardzo dobra interwencja de Sanctisa ratuje gospodarzy przed utratą drugiej bramki.
39. min. SSC Napoli doprowadza do wyrównania, a właściwie to Bawarczycy. Holger Badstuber zdobywa bramkę samobójczą.

Maggio po akcji prawym skrzydłem mocno wbija piłkę na 5 metr. Badstuber próbuje uratować wślizgiem swój zespół, jednak robi to tak pechowo, że futbolówka wpada do siatki obok bezradnego Manuela Neuera.
Bramka samobójcza przerywa passę Neuera, która trwałą 1147 minut. Była to także 250 stracona bramka w rozgrywkach europejskich.
42. min. Po faulu na Kroosie Maggio musi uważać do ostatniego gwizdka - żółta kartka.
43. min. W spotkaniu pomiędzy Manchesterem City a Villarreal także bramkowy remis 1:1.
45. min. Kolejna kara indywidualna. Tym razem za faul na Muelerze dla Zunigi.
             Koniec pierwszej połowy.

46. min. Rozpoczynamy druga część spotkania. Obie ekipy bez zmian.
48. min Rzut karny dla FC Bayernu. Po strzale Mario Gomeza Cannavarro zagrywa piłkę ręką w polu karnym. Bawarczycy domagają się jedenastki, Włosi grają dalej. Ale chwila, arbiter główny wskazuje na jedenasty metr.
49. min. Mario Gomez ustawia piłkę na wapnie, to on będzie egzekwował rzut karny.
49. min. Nie!!! Gomez uderza za lekko, a jego intencje wyczuwa de Sanctis, który łapie piłkę.
51. min. Lekki uraz bramkarza Napoli. Po zderzeniu z kolegą z zespołu konieczna jest interwencja sztabu medycznego.
55. min. Podwójna szansa Bayernu po rzucie rożnym. Schweinsteiger skacze do główki, w zamieszaniu pod bramką piłka znajduje się pod nogami Muellera, który z najbliższej odległości nie trafia w światło bramki.
58. min. Szczęście po stronie niemieckiej drużyny. Po dośrodkowaniu z lewej strony Badstuber poślizgnął się, ale van Buyten blokuje uderzenie.
59. min. Żółta kartka dla Ribery'ego za 'wymuszanie' rzutu karnego.
65. min. Tym razem Lavezzi zobaczył żółty kartonik w ręku arbitra.
69. min. Coraz więcej prostych błędów po stronie FCB. Niemcy za łatwo oddają piłkę przeciwnikowi.
73. min. Bayern rozgrywa piłkę z dala od bramki Napoli. Rośnie posiadanie piłki, ale efekt z tego żaden.
79. min. Taktyczny faul Muellera na Lavezzim - która to już żółta kartka w tym meczu? A tak, ósma.
80. min. Na jednego z głównych bohaterów spotkania wyrasta pan Olegario Benquerenca, sędzie główny.
82. min. Pierwsza zmiana w drużynie Napoli: Cavaniego na placu walki zastępuje Dzemaili. Pomocnik w miejsce napastnika, wydaje się, że trener Włochów jest zadowolony z podziału punktów.
84. min. Także Toni Kroos staje się kolejną ofiarą arbitra.
90. min. Szkoleniowiec SSC Napoli decyduje się na drugą zmianę: Santana za Inlera.
90. min. Także Jupp Heynckes dokonuje roszady. Za Francka Ribery'ego wchodzi Alaba.
90. min. Na tablicy sędziego technicznego ukazała się trójka. Tyle potrwa jeszcze spotkanie.
91. min. Ostatnia zmiana w Napoli: Hamsik schodzi, a w jego miejsce pojawił się Mascara.
92. min. Bilans strzałów w drugiej połowie to 8:0 dla FCB.
93. min. Druga zmiana w Bayernie: Za Gomeza Luiz Gustavo.
93. min. Kibice i piłkarze usłyszeli ostatni gwizdek w tym spotkaniu. Wynik końcowy 1:1

Spotkanie The Citizens z Żółtą Łodzią Podwodną zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Wynik 2:1.

Bayern nadal pozostaje liderem z 7 punktami, za nimi Napoli z dorobkiem 5 punktów, a na trzeciej lokacie ManCity, które zgromadziło 4 punkty.