DieRoten.pl

Od pewnego czasu w niemieckich mediach jednym z gorętszych tematów jest dalsza przyszłość młodego i niezwykle utalentowanego Karima Adeyemiego z RB Salzburg.

reklama

W wyniku swoich bardzo dobrych występów na początku sezonu 2021/22, Karim Adeyemi budzi ogromne zainteresowanie w całej Europie, a zwłaszcza w niemieckiej Bundeslidze, gdzie znajduje się on na celowniku trzech klubów.

Tym razem najnowsze informacje w sprawie przyszłości byłego zawodnika bawarskiego klubu (jako 10-latek został wyrzucony z akademii za swoje zachowanie) przedstawił niemiecki „Sport1”. Jak się okazuje Bayern, RB Lipsk oraz Borussia Dortmund są poważnie zainteresowani 19-latkiem.

Co więcej wszystkie te trzy drużyny miały już odbyć rozmowy z przedstawicielami młodego Niemca, zaś w trakcie tych rozmów miały paść konkretne liczby. Tym samym odejście napastnika z RB Salzburg latem 2022 roku wydaje się być niemalże pewne.

Sam zawodnik pragnie poczynić kolejny krok w karierze i rozwoju, zaś Bundesliga ma być dla niego perfekcyjnym kierunkiem, przed potencjalnym ponownym transferem za granicę. Dziennikarze Florian Plettenberg oraz Patrick Berger podkreślają, że nie tylko FCB i RBL pracują intensywnie nad ściągnięciem Karima, albowiem dortmundczycy również dostrzegają w nim gracza na przyszłość.

Michael Zorc oraz Sebastian Kehl z BVB mieli już nawet wymienić się pomysłami z Adeyemim. Co więcej wielkim fanem talentu 19-latka jest Marco Rose, czyli trener Borussii. Niemniej jednak konkurencja z innych lig nie śpi – napastnikiem zainteresowany jest także Liverpool. Bez względu na wszystko, Karim i jego agenci chcą podjąć decyzję do zimy. Jako że Niemiec nie posiada żadnej klauzuli odejścia, RB Salzburg  gotowe jest go sprzedać za 30-35 milionów euro.

Karim Adeyemi

Urodzony w Monachium napastnik jest wyceniany przez portal „Transfermarkt.de” na sumę 20 milionów euro. W bieżącym sezonie Karim rozegrał dla RB Salzburg 16 spotkań, w których to strzelił 11 bramek oraz zanotował 2 asysty. Jego umowa z RBS obowiązuje do 2024 roku.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama16.10.2021 11:14
06.10.2021 20:20
Miejsce Adeyemiego jest w rodzinnym Monachium.
06.10.2021 13:53
Wczoraj Sport1 pisał to samo, dziś to samo:)
06.10.2021 10:46
Do nas myślę że nie przyjdzie że względu na Lewego który to chce grać prawie wszystko.Mysle że Dortmund ma wielką szansę Go kupić jak Haaland odejdzie.
06.10.2021 10:42
@tapczan
Dokładnie. Z resztą jeśli zainteresowanie klubów z Anglii się potwierdzi (zwłaszcza The Reds), to obawiam się że w koszulce Bayernu możemy go nigdy nie ujrzeć. Dobrym ruchem byłby Lipsk, ale tutaj z kolei wchodzą kwestie finansowe (w których RB po prostu przegra z klubami angielskimi) i późniejsza potencjalna sprzedaż (kwota mogłaby być dla Bayernu zaporowa).

Zobaczymy jak będzie. Trzeba też jednak przyznać, że talent Adeyem'iego "rozkwitał" długo i nie wszedł on będąc młodszym z takim impetem do kadry Salzburga, jak np. Haaland. Już od dawna mówiono o Karimie, że "szybciej biega niż myśli". Na razie wydaje się, że zaczyna dojrzewać piłkarsko, ale jak to wszystko się dalej potoczy nikt nie wie. Fajnie by go było u Nas zobaczyć, ale też daleko mi do bycia jakimś wielkim entuzjastą tego transferu.
06.10.2021 10:30
Jeśli chce zrobić przystanek przed potencjalnym ponownym transferem za granicę to tym przystankiem na pewno nie będzie Bayern, który jest stacją końcową.