DieRoten.pl

Sport Bild: Ulreich otrzyma nowy kontrakt

fot. Photogenica
Reklama

Jeśli najnowsze informacje się potwierdzą, to w niedalekiej przyszłości nową umowę w Bayernie powinien otrzymać bramkarz Sven Ulreich.

Sven Ulreich od lat pełni rolę zmiennika Manuela Neuera, a kiedy wymagała tego sytuacja, to zwykle stawał na wysokości zadania i godnie zastępował swojego starszego kolegę (z wyjątkiem rundy wiosennej w kampanii 2022/23, kiedy to sprowadzono Sommera z Gladbach).

Jakby tego było mało, to Niemiec nigdy nie narzekał na swoją rolę i bez najmniejszych problemów akceptował swoją rolę – nawet ostatnio, kiedy mimo bardzo dobrych występów, ustąpił miejsca w bramce wracającemu po blisko rocznej przerwie Manu, z którym łączy go także prywatnie wielka przyjaźń.

Postawa „Ulle” wewnątrz klubu i zespołu jest bardzo, ale to bardzo ceniona. Nie więc dziwnego, że Bayern chciałby przedłużyć z nim umowę, która obecnie jest ważna do końca czerwca 2024 roku. Jak z kolei informuje „Sport Bild”, doszło już nawet do pierwszych rozmów „Bawarczyków” z golkiperem i jego agentem. 35-latek jest otwarty i chciałby na dłużej zostać w Monachium, gdzie wraz z rodziną czuje się wręcz doskonale i bardzo komfortowo.

− Lojalność istnieje odkąd jesteśmy razem w klubie. Zawsze byłem zwolennikiem Ulle, on zawsze stoi po naszej stronie, murem za swoim – powiedział Neuer.

Celem Ulreicha jest zakończenie kariery w bawarskim klubie, a następnie dalsza praca w innej roli w przyszłości. Jeszcze jakiś czas temu często spekulowano, że po przejściu na emeryturę Sven będzie chciał wrócić do rodzinnej Szwabii, ale plany te uległy zmianie, albowiem pragnie on w pełni oddać się FCB.

Sven Ulreich

Niemiecki golkiper w trakcie swojej wieloletniej przygody z Bayernem (z roczną przerwą na grę dla HSV) wystąpił łącznie w 98 meczach o stawkę, w których to 32-krotnie zachowywał czyste konto. Ponadto wraz z kolegami sięgnął po 19 tytułów.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...