DieRoten.pl

Wiele wskazuje na to, że z początkiem lipca 2021 roku klub ze stolicy Bawarii opuści dwóch defensorów, a będąc dokładniejszym Jerome Boateng oraz David Alaba.

W najnowszym wydaniu niemieckiego „Sport Bilda” znajdziemy artykuł, który został poświęcony w dużej mierze Davidowi Alabie, którego temat umowy i dalszej przyszłości w ostatnich miesiącach wywołały niemałe zamieszanie.

Dziennikarze przypominają, że oferta kontraktu została ostatecznie wycofana przez „Bawarczyków”. Teraz jednak rodzi się jedno zasadnicze pytanie – kto mógłby zastąpić Austriaka w przyszłym sezonie, jeśli ten rzeczywiście odejdzie?

Według wspomnianego wyżej źródła bossowie FCB wysoko cenią Dayota Upamecano z RB Lipsk, jednakże jego wysoka klauzula odejścia (45 milionów euro) stanowi problem dla wielu klubów w dobie kryzysu wywołanego pandemią – w tym i również dla monachijczyków.

Z drugiej strony sztab szkoleniowy „Gwiazdy Południa” oczekuje, że po ewentualnym odejściu Alaby i Boatenga, mistrzowie Niemiec sprowadzą na ich miejsce co najmniej jednego stopera z najwyższej półki.

Co jednak z Davidem i jego przyszłością? Dziennikarze informują, że w ostatnim czasie z zawodnikiem i jego agentami skontaktowało się łącznie sześć klubów. Najnowszym graczem jest Liverpool, zaś pozostałe ekipy to Manchester City, Manchester United, Paris Saint-Germain, Real oraz FC Barcelona.

Mimo wszystko z doniesień „Sport Bilda” wynika, że LFC nie widzi szans na zatrudnienie 28-latka i szuka już innych rozwiązań. W wyścigu o prowadzenie wychowanka FCB prowadzi obecnie Real, który gotowy jest mu zaoferować 12 mln euro netto (Bayern oferował około 11) oraz sporą sumę za złożenie podpisu.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (18)

reklama14.01.2021 14:20
W takim razie Upamecano idealnie wpisuje się w oczekiwania sztabu szkoleniowego FCB! :P Mówiąc po prostu tak, jak jest; ta klauzula odejścia pozwala ściągnąć Francuza za bardzo przyzwoite pieniądze. Ktokolwiek z niej skorzysta, będzie na wygranej pozycji.
13.01.2021 23:30
Jeśli Alaba pójdzie do Realu i dostanie te 12mln netto to Ramos pewnie odejdzie. Niech już idzie. Mogli go latem opchac
13.01.2021 21:14
Liczę że Dayot po cichu jest już z nami dogadany, potrzebujemy go koniecznie.
13.01.2021 21:04
Będę się denerwować latem teraz mi to niepotrzebne... Sztab już wie, że nie ma co liczyć na dwóch, więc proszą o jednego, a skończy się że z Suele i Lucasem oraz grupą młodych gniewnych na ławce.
13.01.2021 19:20
Kogoś będzie trzeba kupić, gdyby odszedł Alaba, do tego jeszcze Boateng. Choć mam nadzieję, że swoje szanse będą dostawali też w przyszłym sezonie Mai, Nianzou, Richards i być może Arrey-Mbi.
13.01.2021 18:48
Moim zdaniem w sprawie Upamecano wiele będzie zależało od S. Ramosa. Jeśli odejdzie z Realu, lepszej i tańszej opcji nie znajdą.
13.01.2021 18:18
Póki nikt z zarządu oficjalnie się nie wypowie to traktuję te info z przymrużeniem oka.
13.01.2021 18:09
@tapczan - żeby tylko Boateng zszedł z pensji i będzie dobrze ;) 8 mln brutto powinno być adekwatne do wieku i prognoz w jakiej będzie formie. To nie sztuka pozbyć się wszystkich po kolei za darmo. Kogo kupimy wtedy? Nie stać nas na takie coś. Na razie powinno starczyć kasy na stopera i kogoś kto jest zbliżonym profilem do Kimmicha/Thiago.

@Pawlszon - każdy trener ma swoich ulubieńców. Problem polega na tym, że do Zizou nie dociera za bardzo to że nie ma Cristiano Ronaldo. Dał swoim graczom dużą swobodę na boisku i tym miał przewagę i tego, który zawsze prowadził Real do finalu (bo na ogół w samych finałach pierwsze skrzypce odgrywał ktoś inny).

A wydaje mi się że Flick, w przeciwieństwie do ZZ ma pojęcie o piłce i trenerce co udowodnił tym, że mając z teoretycznie gorszy skład niż poprzednicy, potrafł osiągnąć wspaniały wynik. Tylko że jest jak mówisz, nie stara się za bardzo zmieniać pewnych elementów.

@Ivan7 to chyba powinieneś tym się pochwalić w kąciku kulinarnym a nie przy temacie nt. sztabu pisząc post wyglądający na trolling.
13.01.2021 17:56
@kicek
Ja to nazywam Syndrom Zidane'a, bo ten Pan też ma się za bóstwo gdzie pokazuje Real, że najwięcej roboty odwalił przy 3LM Ronaldo. Jednak mam nadzieję, że Flick tego nie złapał, bo wtedy słabo.
13.01.2021 16:54
Coś mi mówi że zamiast Upamecano, Hasan wyczaruje "lepszą" alternatywę.
13.01.2021 16:40
właśnie zjadłem prawdziwą włoską pizzę robioną przez włochów mieszkających w polsce. Była pyszna. Upamecano prawdopodobnie trafi do nas latem i będzie po temacie.
13.01.2021 16:27
Kogo jak kogo ale jak FCB nie stać na Upamecano i to już teraz bo LM nam odjedzie to innych też nie. A tak poważnie jak wiele razy już pisałem musimy mieć 2 stoperów a "naszych " Richards i Mai zacząć traktować poważnie bo nam odjadą. A co do Flicka to chyba "sodówka" zaczyna odbijać bo inny Trener jak straciłby tyle bramek to by się wstydził a On dalej gra odważnego.
13.01.2021 16:01
Tak w wogóle to możliwe Bayern chce aktywować klauzulę Neuhausowi, a nie lepiej Upamecano kupić. Pavard odzyska formę. A kupienie Neuhausa to ma oznaczać. Kimmich wraca na prawą. Niech zostanie w środku bo tam bardziej widać jego potencjał.
13.01.2021 15:47
@bawaria42

Żebyśmy się jeszcze nie zdziwili że tak będzie. Lepiej nie krakać, aczkolwiek osobiście jestem pewny, że gdyby taki pomysł padł to wiele osób w zarządzie nadstawiłoby chętnego ucha.
13.01.2021 15:42
Może i mln z kontraktów Davida,Boa,Javiego zejdą... ale poza transferami są jeszcze dosyć gorące tematy z przedłużeniem kontraktów i tam też pewnie będzie trzeba groszem sypnąć.
13.01.2021 15:23
No to jak ich nie stać na Upamecano który może być stoperem prawie na dekadę, to nie mam pytań.
13.01.2021 15:14
Przy odejściu zarówno Alaby jak i Boatenga (chociaż w to wątpię) trochę mln zejdzie z listy płac, które będzie można zagospodarować w inny sposób. W przyszłym sezonie wówczas mamy na chwilę obecną Sule, Nianzou, Richards, wróci Mai i jeszcze będzie Bright Arrey-Mbi. Lucasa to nie wiem gdzie Flick widzi (poza tym, że ewidentnie im nie po drodze ), ale chyba raczej na ławce. Mamy graczy młodych i bardzo niedoświadczonych i jeden topowy środkowy defensor z cechami przywódczymi to konieczność i minimum.
13.01.2021 15:01
Mam już dość tych wielkich transferów Bayernu. I tak przyjdzie taki Mai z wypożyczenia i luka będzie zatkana