DieRoten.pl
Reklama

Song: Musieliśmy podjąć taką decyzję z Choupo

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Jak już informowaliśmy wcześniej, za niespełna kilka tygodni rozpocznie się kolejny międzynarodowy turniej – Puchar Narodów Afryki.

Jeśli mowa o zespole rekordowego mistrza Niemiec, to na nadchodzącym turnieju przyjdzie nam oglądać w akcji jednego zawodnika, o ile ten upora się z kontuzją – mowa oczywiście o Noussairze Mazraouim.

Pierwotnie każdy kibic spodziewał się również, że powołanie otrzyma Eric Maxim Choupo-Moting, który od lat pełni bardzo ważny element w kameruńskiej reprezentacji narodowej. Niemniej jednak selekcjoner Rigobert Song postanowił zostawić napastnika w Monachium.

Podczas niedawnej rozmowy z dziennikarzami, opiekun Kameruńczyków podkreślił, że choć była to bardzo trudna decyzja, to została ona podjęta w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym Kamerunu.

− To bardzo dobry zawodnik, ale mój sztab trenerski i ja zdecydowaliśmy się na kontynuację z ostatnich kilku meczów. Oczywiście on pozostaje dla nas ważnym zawodnikiem. Musieliśmy podjąć decyzję i to właśnie zrobiliśmy – skomentował Song.

Eric Maxim Choupo-Moting od momentu swojego debiutu w dorosłej reprezentacji narodowej Kamerunu, miał okazję póki co rozegrać 73 spotkania, zaś jego dorobek w tym czasie to 20 bramek oraz 4 asysty.

Źródło: RTL
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...