DieRoten.pl
Reklama

Sommer: Wiele doświadczyłem w Bayernie

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Zimą 2023 roku do klubu ze stolicy Bawarii sprowadzony został Yann Sommer, który wcześniej występował w zespole Borussii M’Gladbach.

Przypomnijmy raz jeszcze – monachijczycy zapłacili za szwajcarskiego bramkarza 9-10 milionów euro, jednakże Yann Sommer nie spędził zbyt wielu miesięcy w bawarskim klubie, albowiem tego lata Szwajcar przeniósł się do Interu.

Włoski zapłacili za doświadczonego bramkarza 6,75 mln euro. Co do swojego czasu spędzonego w Monachium, reprezentant Szwajcarii udzielił wywiadu dla „SRF”, w którym to zdradził, iż mimo presji i krytyki, doświadczył wielu nowych i dobrych rzeczy.

Dla mnie również było to zupełnie nowe doświadczenie. Ale to był bardzo wartościowy i udany czas. Wiele się tam nauczyłem. W Interze sytuacja jest zupełnie inna – przyszedłem tutaj jako nowy numer 1 – powiedział Sommer.

Wiele doświadczyłem, cała krytyka, z którą zarówno zespół, jak i ja osobiście musieliśmy sobie poradzić, presja i wszystko to bardzo mi pomogło. Jestem bardzo wdzięczny za ten czas i uważam go za bardzo udany w Bayernie – podsumował Yann Sommer.

W trakcie półrocznej przygody z bawarskim klubem, Yann Sommer zdobył mistrzostwo Niemiec oraz rozegrał łącznie 25 spotkań, w których to zachował 8 czystych kont.

Źródło: SRF
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...