Sommer: Przyzwyczajam się do gry w Monachium

Przed kilkoma dniami, swoje siódme oficjalne spotkanie w ramach Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023 rozegrali piłkarze Bayernu Monachium.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna w pojedynku 1/8 finału Champions League mierzyli się na wyjeździe z Paris Saint-Germain. Koniec końców pojedynek na Parc des Princes w Paryżu zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść „Bawarczyków”.

Tuż po zakończeniu starcia, na kilka pytań dziennikarza niemieckiej stacji „Amazon Prime Video” odpowiedział Yann Sommer, który rozegrał dobre zawody oraz wykazał się dwoma świetnymi interwencjami, broniąc swoich kolegów przed utratą bramki.

− Pokazał nam kilka scenek, jak wywierać większy nacisk na bramkę przeciwnika. Naszym rywalem było mimo wszystko PSG, ale mieliśmy dwie, trzy naprawdę dobre szanse. To był dobry mecz z naszej strony – powiedział Sommer.

− Mamy trochę większe szanse niż wcześniej. Rewanż w Monachium nie będzie jednak spacerkiem po parku. W pierwszej połowie mieliśmy mecz pod kontrolą. W drugiej połowie po zmianie stron nabraliśmy nieco więcej rozpędu – dodał.

− Przyzwyczajam się do gry, tutaj w Monachium. Mam trochę mniej pracy niż w Gladbach. Broniliśmy niezwykle daleko w obronie. Ale to prezent dla bramkarza, gdy obrońcy bronią tak mocno – podsumował Yann Sommer.

Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe występy Szwajcara dla Bayernu, to mowa jest o 7 spotkaniach o 3 czystych kontach (po jednym w Bundeslidze, Pucharze Niemiec oraz Lidze Mistrzów).

Źródło: Amazon Prime Video