DieRoten.pl

Sky: Powrót Ulreicha może okazać się faktem

05.06.2021, 12:31:07
Photogenica

Choć Sven Ulreich miał bronić w HSV co najmniej do 2023 roku, to nie dalej jak wczoraj Hamburger SV niespodziewanie ogłosił rozwiązanie kontraktu z golkiperem.

Wczorajszego późnego popołudnia HSV dość niespodziewanie poinformowało, że po wspólnej decyzji z Ulreichem, obie strony po analizie sezonu 2020/21 uznały, że najlepszym wyjściem na przyszłość będzie rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Tym samym doświadczony golkiper po zaledwie roku spędzonym w HSV został bez klubu, jednakże znalezienie nowego miejsca może okazać się bardzo prostym zadaniem, albowiem „Ulle” mógłby wrócić na Allianz Arenę, gdzie miał już przecież okazję grać i trenować przez kilka lat.

Coraz więcej źródeł w Niemczech zgodnie donosi, że Sven może zostać nowym numerem dwa w bramce bawarskiego klubu. Jak donosi „Sky”, zarówno sam bramkarz, jak i jego agenci byliby otwarci na powrót do Monachium.

Wiele będzie jednak zależało od tego, czy monachijczycy zdecydują się na wypożyczenie Alexa Nuebela. Do niedawna kierownictwo FCB było absolutnie przeciwne idei 2-letniego wypożyczenia, ale możliwość zatrudnienia Ulreicha może być czynnikiem decydującym.

24-latek zgodnie ze swoimi oczekiwaniami mógłby nabierać doświadczenia w innym klubie (na jak najwyższym poziomie), podczas gdy „Bawarczycy” w osobie „Ulle” zyskaliby solidnego golkipera i alternatywę dla Manuela Neuera. Faktem przemawiającym za angażem Svena jest to, że doskonale zna już klub i realia panujące w Bayernie.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)05.06.2021 23:19
@josh1982 Z tego co wcześniej pisano, raczej większość w klubie nie wierzy w Hoffmana jako dwójkę, a gdyby (odpukać) Neuer wypadł nam na kilka miesięcy, to ja nie czuję, żeby sobie tak dobrze poradził.

Sven u nas grał raczej dobrze (a z Realem to bardzo Tolisso wina, bo mógł nie wycofywać piłki do bramkarza, a Ullreich musiał cofać ręce, bo inaczej byłby rzut wolny pośredni), więc jako dwójka na kolejne 2 lata byłby idealnym rozwiązaniem. Nubel na wypożyczenie, żeby mógł grać regularnie. I po tym czasie zobaczymy czy Manuel utrzymał formę i jak rozwija się Nubel.
05.06.2021 20:44
To było by totalnie bez sensu!! Manu numerem jeden, Nuebel na wypożyczenie a drugim bramkarzem Hoffmann.
05.06.2021 13:30
Chyba rzeczywiście wszystko wskazuje na takie rozwiązanie.
05.06.2021 12:57
To się stanie faktem, za dużo na to wskazuje ... Nubel pragnie wypożyczenia, Sven rozwiązuje kontrakt, wszystko zmierza ku temu by znowu Sven był numerem "2" w Bayernie. Hoffmann czy Früchtl są za słabi na bycie numerem "2" w razie wypożyczenia Nubela.

Edytowano : 2021-06-05 12:58:36

Hoffmann czy Früchtl są za "słabi" (?) na bycie numerem "2" w razie wypożyczenia Nubela.