DieRoten.pl

Sky: Lahm honorowym kapitanem reprezentacji Niemiec

23.05.2017, 21:08:24
Ł. Skwiot

Przed trzema dniami swoją karierę piłkarską zakończył jeden z najlepszych, o ile nie najlepszych prawych obrońców w historii piłki nożnej – Philipp Lahm.

Wczorajszego dnia Philipp Lahm został dostrzeżony przez jednego z fotoreporterów dziennika „Bild” w siedzibie Bayernu Monachium, gdzie Niemiec pożegnał się ze wszystkimi i zgodnie z zapowiedziami opróżnił swoją szafkę.

Jeden z najbardziej zasłużonych dla niemieckiej piłki zawodników cieszy się wielkim szacunkiem nie tylko w swoim kraju, ale i poza granicami – Lahmowi hołd złożyło wiele ważnych osobistości związanych ze światem piłki nożnej jak na przykład Gigi Buffon.

W dowód uznania dla osiągnięć Lahma i jego pracy dla niemieckiej piłki, prezydent Niemieckiego Związku Piłki Nożnej – Reinhard Grindel – ma mianować Philippa honorowym kapitanem niemieckiej reprezentacji – dowiadujemy się za pośrednictwem niemieckiego „Sky”.

Lahm w swojej całej karierze od momentu debiutu w niemieckiej kadrze narodowej 18 lutego 2004 roku rozegrał dla „Die Mannschaft” łączną liczbę 113 spotkań, w których strzelił łącznie 5 bramek.

źródło: Sky / Twitter
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)

reklama24.05.2017 11:34
Aż dziw bierze że nigdy nie dostał złotej piłki, naprawdę zasłużył na to jak mało kto!! Szkoda że dla działaczy FIFA najważniejsze są gwiazdy pokroju Ronaldo i Messiego!!

reklama