Skromne zwycięstwo rezerw

Wczoraj o 14 swoje spotkanie w bawarskiej Regionallidze rozegrał zespół rezerw FCB. Podopieczni Mehmeta Scholla pokonali u siebie Bayern Hof 1:0 (0:0). Gola na wagę zwycięstwa strzelił Vladimir Rankovic. Dla 19-letniego obrońcy była to pierwsza bramka w sezonie.

Bawarczycy zaczęli mecz słabo. W ich grze brakowało niedokładności, lecz z czasem defensywa gości miała coraz większe problemy. Podopieczni Scholla oddali dwa groźne strzały. Najpierw uderzył Tobias Schweinsteiger (10.) i Pierre-Emil Hojbjerg (29.) lecz ich próby były niecelne. Bawarczycy obudzili się tuż przed przerwą. Groźny strzał Hojbjerga obronił bramkarz, lecz ta upadła pod nogami Schwinsteigera, a ten nie wykorzystał dogodnej sytuacji (40.). Chwilę później goście znów byli w opałach po strzałach bocznych obrońców: Vladimira Rankovica (41.) i Davida Vrzogica (43.). Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie.

W drugiej połowie trwał napór FCB. Po dograniu od Schweinsteigera uderzał Rankovic (47., 51.) i Dale Jennings (52.) lecz ich strzały o centymetry mijały bramkę gości. W końcu jednak się udało. Po wycofaniu Daniela Weina z 23 metrów huknął Rankovic dając prowadzenie drużynie Scholla (53.). Napór Bayernu ożywił jednak gości. Groźne sytuacje wypracowali sobie Cem Ekinci  (49., 57.) i Marcel Findeiß (54.), lecz na posterunku był bramkarz gospodarzy Leopold Zingerle. Później trwała wymiana ciosów z obu stron. Na strzały Rico Striedera (61.) i Hojbjerga (62.) Bayern hof odpowiedział groźną kontrą Christophera Klaszki. Po jego dośrodkowaniu piłkę na aut wybijał Wein, lecz zrobił to na tyle niedokładnie, że omal nie strzelił samobója. W końcówce meczu Bayern znowu przeważał jednak poza strzałem z dystansu Hojbjerga (76.) i Patricka Wehraucha (89.) nie stworzył żadnego zagrożenia.

FC Bayern II - SpVgg Bayern Hof 1:0 (0:0)
FC Bayern II: Zingerle - Rankovic, Wein, Grill, Vrzogic - Hürzeler - Strieder, Hojbjerg - Schöpf (32. Weihrauch) - T. Schweinsteiger, Jennings (58. Duhnke)
Ławka rezerwowych: Riedmüller, Horn, Schmitz, Fischer, Vastic
Sędzia: Marx (Großwelzheim)