Simon: Jesteśmy po prostu szczęśliwe

Choć piłkarki Bayernu jakiś czas temu odpadły już z rozgrywek pucharowych (Puchar Niemiec i Liga Mistrzyń), to monachijki są na bardzo dobrej drodze, aby zdobyć mistrzostwo.

W ubiegły weekend podopieczne Alexandra Strausa poczyniły wielki krok w drodze po paterę mistrzowską – w ramach dwudziestej kolejki ligowej, monachijki pokonały na własnym podwórku TSG Hoffenheim 1:0 i dopisały do swojego dorobku bardzo cenne 3 punkty.

Jakby tego było mało, to porażkę zanotowały aktualne mistrzynie Niemiec, czyli VfL Wolfsburg – Ewa Pajor i spółka zostały rozbite aż 4:0 przez Eintracht Frankfurt. W rezultacie przewaga FCB Frauen w tabeli ligowej wynosi już 4 punkty! Z kolei w niedawnej rozmowie dla „FCB.tv” na temat wygranej z TSG wypowiedziała się grająca w obronie Carolin Simon.

− Jesteśmy po prostu szczęśliwe. Walczyłyśmy od pierwszej minuty i dałyśmy z siebie wszystko. Byłyśmy fizycznie obecne i widać było przez 95 minut, że naprawdę tego chciałyśmy – powiedziała Simon.

− Ale też momentami dobrze prowadziłyśmy piłkę. Zostałyśmy za to nagrodzone i dlatego jesteśmy szczęśliwe. To daje nam rozmach, motywację i pewność siebie – dodała.

Na temat niedawnego sukcesu monachijek wypowiedziała się również Lea Schueller, która zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa w tym spotkaniu.

− Jestem po prostu szczęśliwa, że wygrałyśmy. Byłyśmy bardzo dominujące i grałyśmy naprawdę dobrze. Miałam nadzieję, że po mojej bramce padnie ich więcej, ale niestety nie udało nam się. W końcu najważniejsze jest to, że wygrałyśmy – podsumowała Lea Schueller.