DieRoten.pl

Simon: Dopóki gram, chcę zdobyć jeszcze kilka tytułów

12.01.2023, 10:13:51
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni i miesięcy, kierownictwo sportowe FCB Frauen podjęło kilka ważnych decyzji w sprawie przyszłości poszczególnych piłkarek.

Jak już informowaliśmy wcześniej, kilka kluczowych zawodniczek bawarskiego klubu otrzymało nowe kontrakty, zaś kilka dni temu umową została nagrodzona grająca na boku obrony Carolin Simon.

Przy okazji złożenia podpisu pod dokumentem wiążącym 30-latkę z FCB do końca czerwca 2024 roku, Niemka udzieliła krótkiego wywiadu dla klubowych mediów, w którym to odniosła się między innymi do swoich celów – jak sama podkreśliła pragnie zdobyć jeszcze kilka tytułów.

− W ciągu ostatnich lat dojrzałam jako piłkarka, stałam się solidniejsza w swojej grze. Na boisku znam swoją rolę i znaczenie, jakie mam dla zespołu. Po prostu staram się pomóc drużynie w każdym tygodniu – powiedziała Simon.

− Dopóki gram zawodowo w piłkę, chciałabym zebrać jeszcze kilka tytułów i oczywiście najlepiej z Bayernem – podsumowała Carolin Simon.

Biorąc pod uwagę statystyki Simon w bieżącym sezonie 2022/23, jest ona jedną z najskuteczniejszych piłkarek Bayernu – w 17 meczach o stawkę miała udział łącznie przy 11 bramkach FCB Frauen (mowa o 4 golach oraz 7 asystach).

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)12.01.2023 12:47
Zdobywajcie jak najwięcej pucharów.