Sevilla po raz drugi obroniła Puchar Europy!

To był wyjątkowy dzień dla Grzegorza Krychowiaka i jego kolegów z zespołu! Sevilla wygrała Ligę Europy. Finałowe spotkanie między Hiszpanami a Dnipro odbyło się w Warszawie. Pierwszą bramkę zdobył Kalinić w 7. minucie. Krychowiak zdołał jednak strzelić bramkę wyrównującą po kilkunastu minutach.

Kilka minut po trafieniu Polaka Sevilla objęła prowadzenie na 2:1. Swojego pierwszego gola w tym meczu zdobył Carlos Bacca. Emocji nie brakowało, bowiem tuż przed przerwą Rusłan Rotan strzelił gola dającego wyrównanie.

Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Bacca w 73. minucie. Ukraińcy próbowali jeszcze zagroźić bramcę Sergio Rico, lecz bezskutecznie. Sevilla nie straciła kontroli nad meczem i po raz 4 w swojej historii wygrała Ligę Europy.