Seoane: To był dla nas gorzki wieczór

Bayern Monachium ma już za sobą dokładnie trzecie oficjalne spotkanie w ramach sezonu ligowego 2023/2024.

Przed kilkoma dniami zespół rekordowego mistrza Niemiec rozegrał kolejny mecz w ramach rozpoczętego niedawno sezonu ligowego 2023/24 – tym razem rywalem drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela była ekipa Borussii M’Gladbach.

Koniec końców monachijczycy wykazali się wielką mentalnością i mimo przegrania pierwszej połowy 0:1, po zmianie stron Joshua Kimmich i spółka zdołali doprowadzić do zwycięstwa 2:1. Po ostatnim gwizdku, swojego rozczarowania porażką nie krył trener Gladbach, czyli Gerardo Seoane.

To był gorzki wieczór. Opuszczamy mecz z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony jesteśmy rozczarowani, że nie zdobyliśmy punktów. Z drugiej strony utrudniliśmy grę Bayernowi, graliśmy bardzo zaciekle i broniliśmy z dużym zaangażowaniem – powiedział Seoane.

Podobnie jak przeciwko Leverkusen, straciliśmy dwa gole po zagraniu piłki za plecy obrońców i stałym fragmencie gry. Oczywiście, to nie powinno nam się przytrafić – mówił dalej.

Niemniej jednak muszę pochwalić drużynę. W tym starciu przeważa rozczarowanie, ale myślę, że jutro możemy być dumni z tego występu – podsumował Gerardo Seoane.

Obecnie trwa przerwa reprezentacyjna, zaś po jej zakończeniu w przyszłym tygodniu, zawodnicy Bayernu zmierzą się z Bayerem 04 Leverkusen (15 września), podczas gdy Borussia M’Gladbach dopiero w niedzielę (17 września), kiedy to zagra na wyjeździe z SV Darmstadt.