Sensacja w Londynie! Olimpiakos ogrywa Arsenal

Główny rywal Bayernu Monachium w grupie F Ligi Mistrzów nadal pozostaje bez wygranej. Arsenal Londyn, bo o nim mowa, w zakończonym niedawno spotkaniu przegrał na własnym boisku z Olimpiakosem Pireus 2:3 (1:2). Grekom prowadzenie dał w 33. minucie Felipe Pardo, jednak chwilę później było 1:1 za sprawą Theo Walcotta (35.). Przed przerwą samobójcze trafienie zanotował bramkarze Anglików David Ospina (40.) i sensacja wisiała w powietrzu. Co prawda na remis w 65. minucie trafił Alexis Sanchez, jednak sukces Olimpiakosowi przyniosła bramka Alfreda Finnbogasona w 68. minucie. Londyńczycy znaleźli się w bardzo trudnym położeniu, bowiem przed nimi dwumecz z FCB, który może sprawić, iż podopieczni Arsene Wengera będą musieli pożegnać się z elitarnymi rozgrywkami jeszcze w fazie grupowej.

Lewandowski awansował na drugie miejsce
To już jest amok! Robert Lewandowski także przeciwko Dinamo Zagrzeb odpalił swój karabin, dorzucając kolejne 3 gole i osiągając niewyobrażalną skuteczność 10 bramek w trzech spotkaniach. Dla Lewego były to trafienia numer 24, 25 i 26 w Lidze Mistrzów co oznacza, iż zrównał się ilością bramek w tych rozgrywkach z Mario Gomezem i jest drugiem najlepszym strzelcem pod tym względem spośród zawodników z Bundesligi. Liderem jest Thomas Muller z 30 golami.