DieRoten.pl

Wraz z oficjalnym końcem sezonu 2020/21 (30 czerwca 2020 roku) z ekipą rekordowego mistrza Niemiec pożegnało się w sumie czterech członków sztabu szkoleniowego FCB.

reklama

Mowa o takich osobistościach jak Hansi Flick, Danny Roehl, Hermann Gerland oraz Miroslav Klose. Ponadto z ekipą rekordowego mistrza Niemiec pożegnali się David Alaba, Jerome Boateng oraz Javi Martinez.

Nie tak dawno temu na temat odejścia wspomnianych wyżej trenerów i piłkarzy wypowiedział się Bastian Schweinsteiger, który zwłaszcza żałuje odejścia „Tigera”. Legendarny kapitan FCB i kadry narodowej Niemiec odniósł się także do angażu Juliana Nagelsmanna oraz zatrudnienia Flicka jako selekcjonera „Die Mannschaft” po EURO.

Fragmenty wypowiedzi Bastiego dla tygodnika „Sport Bild” znajdziecie poniżej. Zapraszamy do krótkiej lektury.

Bastian Schweinsteiger na temat:

…odejścia Gerlanda:

„…Odejście Tigera to wielka strata. Hermann Gerland żyje i oddycha piłką nożną. Jestem ciekaw, co teraz zrobi, jaki kierunek obierze. Podejrzewam, że zarząd chciał, aby Julian Nagelsmann mógł zacząć od nowa. Nie można marudzić w tym biznesie, Tiger zrobił dla Bayernu niesamowicie dużo. Zawsze w pełni doceniałem jego pracę. Zawsze miał bardzo dobry kontakt z graczami - był gotowy na wszystko, uwielbiał dobrą zabawę. Do tego ma naprawdę dobre poczucie humoru.”

…odejścia Flicka, Gerlanda i Klose:

„…Wszyscy kibice chcieliby, aby takie osobowości nadal pracowały w Bayernie. Najwyraźniej jednak doszło do różnicy zdań, dlatego też ostatecznie się rozstali. Musisz się z tym pogodzić.”

…Flicka jako następcy Loewa:

„…Z Kloppem sytuacja była inna (...) Hansi jest teraz na równi z Jogim po tych tytułach. Z pewnością poradzi sobie bardzo dobrze, Hansi zna wszystkie struktury DFB. Czekam na rozpoczęcie pracy Flicka z niecierpliwością.”

…5-letniej umowy Nagelsmanna:

„…Pięć lat to duża liczba. To znak, że planują bardzo długą współpracę z trenerem. Julian doprowadził RB Lipsk do formy, uczynił ich jeszcze lepszymi w drugim sezonie. Ma umiejętności, ale nie ma tytułu. To nie będzie łatwe.”

…zastąpieniu Alaby, Boatenga i Martineza:

„…o nie będzie łatwe zadanie dla FCB. Trudno będzie ich zastąpić, ponieważ mają doświadczenie w zdobywaniu tytułów. Ich obecność w zespole jest prezentem dla każdego trenera, każdego kolegi z drużyny. To ogromna strata jakości dla Bayernu. Trzymam kciuki za klub, że postąpią właściwie, kupią odpowiednich następców - szczególnie pod względem mentalności.”

…Nagelsmanna w szatni FCB:

„…W szatni Bayernu są zawodnicy, którzy pracowali z niemalże każdym typem trenera. Ale nikt w Bayernie nigdy nie był jednak złośliwy. To będzie bardzo interesujące dla Juliana Nagelsmanna − może teraz pracować z zawodnikami światowej klasy.”

 

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama18.07.2021 12:10
Czas nie stoi w miejscu. Klub też potrzebuje nowego impulsu.
10.07.2021 10:33
Bastian wie co mówi. Mam wrażenie,że daleki jest co do wielkiego optymizmu przed nowym sezonem Bayernu i duża rezerwę do tych zmian zachowuje.
08.07.2021 22:07