DieRoten.pl

Schweinsteiger o powrocie do Bayernu: Jestem otwarty

08.02.2022, 08:12:01

W najnowszym odcinku klubowego podcastu FCB, gościem specjalnym był tym razem legendarny pomocnik Bayernu Monachium i kadry narodowej Niemiec – Bastian Schweinsteiger.

W obszernym odcinku, Niemiec poruszył wiele różnych kwestii związanych nie tylko ze swoją karierą i przeszłością, ale i również życiem prywatnym oraz możliwą przyszłością w świecie piłki.

Bastian Schweinsteiger podkreślił, że nigdy nie zapomniał o swoim pochodzeniu i cały czas, nawet po zakończeniu kariery, nadal utożsamia się z Bayernem. Zapytany o możliwy powrót do klubu, Basti odpowiedział, iż niczego nie wyklucza, choć obecnie jest szczęśliwy.

− Nigdy nie zapomniałem skąd pochodzę. Już samo moje nazwisko mówi wszystko - trudno o bardziej bawarskie. Zawsze miałem bardzo dobry kontakt z kibicami. To zawsze było ważne, aby przekazać i ucieleśnić wartości Bayernu, to Mia san Mia – powiedział Schweinsteiger.

− Nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć, co będę robił za 15 lat. Jestem otwarty. Jasne, to może być coś w piłce. Ale obecnie jestem bardzo szczęśliwy – mówił dalej.

Legendarny pomocnik Bayernu oraz członek Hall of Fame bawarskiego klubu, odniósł się także do swojego pożegnalnego meczu na Allianz Arenie, który przypomnijmy odbył się w sierpniu 2018 roku pomiędzy Bayernem a Chicago Fire (Basti grał wówczas dla tego klubu z MLS).

− To było podsumowanie moich lat w Bayernie. Nie było łatwo się rozgrzać – byłeś tym wszystkim poruszony. Moja więź z Bayernem pozostanie na zawsze. Powrót do klubu w przyszłości nie jest wykluczony – podsumował Bastian Schweinsteiger.

źródło: FCB Podcast

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)08.02.2022 18:41
myślę że powrót Bastiego do Bayernu jest tylko kwestią czasu, rok, może dwa, jedno jest pewne, jeszcze obejmie tutaj jakieś stanowisko ;)
08.02.2022 18:23
Kiedyś wróci, tego jestem pewny, ale teraz chyba jeszcze za wcześnie, zresztą to samo tyczy Lahma.
08.02.2022 14:42
08.02.2022 10:29
Basti i Ana raczej już w stanach nie mieszkają od jakiegoś roku może dłużej. Ostatnio właśnie spędzają raczej czas w Niemczech :)
08.02.2022 08:30
Widać, że Basti nie tęskni aż tak do piłki tylko woli póki co inne życie w Stanach, ale jak zatęskni to wie gdzie zapukać.