DieRoten.pl

Schweini, Matthaeus i Streich reagują na odejście Flicka

20.04.2021, 09:14:44
FotoOlimpik

Nie dalej jak w ubiegłą sobotę, tuż po wygranym 3:2 spotkaniu ligowym z drużyną VfL Wolfsburg, swoje stanowisko w kwestii dalszej przyszłości wyraził Hansi Flick.

Przypominamy raz jeszcze, że w rozmowie pomeczowej dla niemieckiej stacji telewizyjnej „Sky”, opiekun bawarskiego klubu dał jasno do zrozumienia, że pragnie opuścić Bayern po zakończeniu bieżącego sezonu 2020/21.

Póki co nie wiadomo jaka przyszłość czeka 56-latka, ale można raczej zakładać, że Niemiec otrzyma zgodę na opuszczenie stolicy Bawarii, zaś jego następcą zostanie Julian Nagelsmann z RB Lipsk, o czym też pisał wczoraj dziennikarz Florian Plettenberg.

Ostatnio na temat decyzji szkoleniowca „Gwiazdy Południa” wypowiedziało się kilka osób związanych z FCB i niemiecką piłką. Swoje zdanie wyrazili między innymi Lothar Matthaeus, Bastian Schweinsteigero oraz opiekun Freiburga – Christian Striech.

Bastian Schweinsteiger:

– Bayern podpisał z Tobą kontrakt jako asystent trenera. Dałeś temu klubowi wszystko, co jest możliwe. Jakkolwiek to się skończy: Gratulacje, Hansi Flick!

Lothar Matthaeus:

– Jestem przekonany, że jest kontakt z DFB. Nikt nie może mi powiedzieć, że nie rozmawiali przez telefon w ciągu ostatnich pięciu, sześciu, siedmiu tygodni. Teraz rozmowy staną się poważne. To musi być teraz aktualne dla DFB. Dla mnie już kilka tygodni temu było jasne, że Flick odejdzie i dostanie ofertę z DFB. Tendencja: będzie następcą Joachima Loewa.

Christian Streich:

– To imponujące, co Hansi osiągnął w Bayernie Monachium. Zaskoczył sporo osób, bo nie spodziewali się, że zrobi to w takiej formie. Każdy klub lub stowarzyszenie, które dostanie Hansiego, może uważać się za szczęściarza.

źródło: SportBuzzer

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)20.04.2021 20:00
Lothar to chyba nie może się powstrzymać przed komentarzami na jakikolwiek temat dotyczący Bayernu, a szczególnie "hot" temat.
20.04.2021 15:05
Był asystentem Lowa i wiadomo że Niemiecki związek piłkarski chciał by to on przejął kadrę, tym bardziej że osiągnął ogromny sukces z Bayernem w tak krótkim czasie.
20.04.2021 13:28
Jeżeli nawet Hansi kontaktował się z DFB, które zarzeka się że nie będzie składało ofert dla trenerów z kontraktami,to w tym momencie ostatnim możliwym punktem honoru FCB jest żądanie odszkodowania za takie zachowanie związku i to takiego żeby im w pięty poszło. Ale patrząc na tą całą sytuację z przepychankami we władzach to myślę że się rozejdzie po kościach bo już tam nikt nie ma jaj...22 lata kibicowania..I na prawdę jestem zażenowany całą sytuacją w tym klubie.
20.04.2021 10:41
W zasadzie jeszcze nie odszedł...