DieRoten.pl

Nie tak dawno temu dyrektor Campusu, czyli znany nam doskonale Jochen Sauer, udzielił bardzo obszernego wywiadu dla oficjalnej witryny klubu, czyli „FCB.de”.

Jednym z głównych tematów dyskusji było wypożyczenie Joshuy Zirkzee do włoskiej Parmy. Jochen Sauer jest zdania, że Holender wybrał bardzo dobrze, zwłaszcza że sam miał w ostatnim czasie problemy ze strzelaniem bramek, zaś Włosi, mając na uwadze ich walkę o utrzymanie w Serie A, potrzebują takich zawodników jak on w swoim składzie.

− To napastnik, u nich zawsze chodzi o pewność siebie i zdobywanie bramek. Na początku funkcjonowało to świetnie, potem stało się trudniejsze. Myślę, że chodziło też o zmianę otoczenia dla niego − powiedział Sauer.

− Najlepszą opcją jest więc klub, który ma problemy na tej pozycji i potrzebuje napastnika. Parma jest zagrożona spadkiem i desperacko potrzebuje bramek. Myślę, że to dla niego okazja, aby nabrać pewności siebie i zdobywać bramki − kontynuował dyrektor Campusu.

Ponadto Jochen Sauer odniósł się także do wypożyczenia Leona Dajaku do pierwszoligowego Unionu Berlin. Dyrektor Campusu bawarskiego klubu jest przekonany, że dla samego zawodnika to właściwy krok, który pozwoli mu sprawdzić swoje siły na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

− W stosunkowo krótkim czasie otrzymaliśmy ofertę Unionu Berlin, który zaoferował Leonowi Dajaku grę w Bundeslidze. Zastanawialiśmy się nad tym dwa czy trzy dni i podjęliśmy decyzję − dodał.

− Mając na uwadze jego ponad 50 występów w III Lidze, postanowiliśmy pozwolić mu odejść. Trzeba wtedy jasno powiedzieć - zrób kolejny krok, spróbuj swoich sił w pierwszej Bundeslidze − podsumował Jochen Sauer.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama22.02.2021 20:45
Podobno włoskie Media piszą że będzie królem Strzelców haha
22.02.2021 19:13
Jego przyszłość zależeć będzie od tego wypożyczenia. Jeśli nie odnajdzie się we Włoszech to do nas już nie wróci.
22.02.2021 10:01
U Zirkzee to chyba za bardzo głowa nie nadąża do jego talentu. Zagrał kilka meczów w Bayernie i juz myślał że jest Lewandowskim. Zaraz odbije się od Parmy i będzie miał jeszcze wiekszy problem.
22.02.2021 07:40
Póki co zarówno Dajaku jak i Zirkzee daleko od robienia furory w swoich klubach. Coś te wypożyczenia w tym sezonie albo nam nie wyszły albo talentu szybko zostały zweryfikowane.
22.02.2021 07:28
Yhy po dwóch wejściach z ławki na 30 kilka minut wczoraj już przesiedział cały mecz... Żeby nie było wręcz odwrotnie, dostanie teraz raz na kilka spotkań jakieś ogony w tej desperacko potrzebującej bramek Parmie i pewność siebie na poziomie ministranta pozostającego po mszy sam na sam z księdzem...