DieRoten.pl
Reklama

Sanyang opuścił Bayern na rzecz Hannoveru

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Na przestrzeni ostatnich dni młodzieżowe zespoły Bayernu Monachium opuściło sporo piłkarzy – część z nich udała się na wypożyczenie, podczas gdy reszta opuściła FCB bezpowrotnie.

Nie tak dawno temu drugą drużynę Bayernu opuścił Mamin Sanyang, który do akademii piłkarskiej bawarskiego klubu trafił latem 2020 roku z młodzieżówki TSG Hoffenheim.

Umowa 20-letniego pomocnika z monachijczykami obowiązywała do końca czerwca 2023 roku i koniec końców nie została ona przedłużona. Sytuację wykorzystał Hannover 96, który postanowił pozyskać Gambijczyka na zasadzie wolnego transferu.

Mamin charakteryzuje się wyjątkową szybkością. Udowodnił to ostatnio na turnieju mistrzostw świata do lat dwudziestu – powiedział dyrektor sportowy H96.

− Teraz ważne jest, aby jak najszybciej odnalazł się w naszym klubie i zaoferował się profesjonalnej drużynie poprzez dobre występy w U-23 – podsumował Marcus Mann.

Licząc poprzednie trzy sezony spędzone w bawarskim klubie, Mamin Sanygang rozegrał łącznie 51 spotkań (licząc wszystkie zespoły Bayernu), w których to strzelił 5 bramek oraz dołożył 6 asyst. Nominalnie 20-latek jest prawoskrzydłowym.

Źródło: H96 / FCB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...