Sane wraca i wita się pięknym golem

Po ostatniej kontuzji kolana nie ma już żadnego śladu, dlatego też Leroy Sane otrzymał zielone światło od sztabu medycznego Bayernu na powrót do kadry FCB.

Dokładnie pod koniec września, w meczu ligowym z TSG Hoffenheim (zakończonym porażką Bayernu 4:1), kontuzji kolana doznał Leroy Sane, który na Allianz Arenę trafił tego lata z ekipy Manchesteru City za mniej niż 50 milionów euro.

Na całe szczęście niemiecki skrzydłowy odzyskał pełną sprawność i dzięki ciężkiej pracy w ostatnich dniach, został nagrodzony obecnością na ławce rezerwowych w starciu z Eintrachtem Frankfurt w Bundeslidze. Co więcej w drugiej części spotkania, Hansi Flick dał nawet 24-latkowi okazję do gry!

Pomocnik zameldował się na murawie w 68. minucie i momentalnie wniósł sporo ożywienia w grze monachijczyków. Na domiar wszystkiego cztery minuty później popisał się przepięknym golem w stylu Arjena Robbena, pozostawiając Kevina Trappa bez szans na jakąkolwiek obronę.

− Ciężko pracował podczas swojej przerwy. Z Miro Klose pracował ostatnio nad wykończaniem, co mu dziś pomogło. Czy zagra od początku z Lokomotiwem? Musimy poczekać i zobaczyć − powiedział po meczu Hansi Flick.

Ogólnie rzecz biorąc Leroy Sane od momentu swojego transferu do Bayernu miał w sumie okazję rozegrać 4 spotkania dla Bayernu (238 minut na boiskach), zaś jego dorobek w tym czasie to 2 bramki oraz 2 asysty.