DieRoten.pl

Dokładnie 23 sierpnia Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że grający na pozycji środkowego pomocnika Renato Sanches został sprzedany do francuskiego LOSC Lille.

Bayern Monachium na sprzedaży swojego pomocnika nieoficjalnie zarobił od 20 do 25 milionów euro wliczając w to różne bonusy. Młody Portugalczyk podpisał z Lille OSC 4-letnią umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku.

W niedawno udzielonym wywiadzie Renato Sanches wypowiedział się na temat swojego pobytu w bawarskim klubie. Jak sam zaznaczył jego transfer do FCB był zbyt szybkim krokiem, ale mimo wszystko nie poddał się i walczył o swoje. 22-latek zaznaczył także, że wbrew niektórym opiniom prowadził profesjonale życie piłkarza.

W pierwszym roku nie zaadaptowałem się dobrze. Nie byłem gotowy, ponieważ była to dla mnie zbyt nagła zmiana. Grałem profesjonalnie w Benfice raptem pół roku, po czym nagle przeszedłem do jednego z najlepszych klubów na świecie – powiedział Sanches.

− Kiedy trafiłem do Bayernu, to wszystko było inne. Jednakże z drugim rokiem zacząłem się adaptować jak należy. Niestety nie układało się po mojej myśli. Mimo wszystko to było dla mnie ważne, aby zostać i grać dla FCB, wiele się nauczyłem. To tam stałem się dojrzalszy – mówił dalej Portugalczyk.

− Ludzie sporo mówią, choć nie wiedzą wszystkiego. Nie przebywają w FCB na co dzień. Prowadziłem styl normalnego młodego człowieka. Trenowałem, pracowałem, spędzałem czas w domu, chodziłem jak inni do restauracji. Jeśli na boisku nie układa Ci się, to ludzie, którzy Cię nie znają krytykują Cię próbując to wytłumaczyć. Wiodłem jednak normalne życie, byłem profesjonalistą – podsumował.

Od momentu przenosin do nowego klubu, Renato Sanches miał okazję wystąpić w dwóch oficjalnych meczach o stawkę dla Lille.

źródło: Get French Football News

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama18.09.2019 07:09
Na razie w Lille idize mu średnio, podstawowym graczem nie jest :) A tutaj co miał powiedzieć? Typowa wypowiedź "dziennikarska" :)
@GuteSpiele jakiej formy? Jedyne świetne mecze miał na ME...reszta przeciętna, a u nas dramat
18.09.2019 05:51
Taa. Tak normalne jak wymachiwanie sianem do kamerki ..
17.09.2019 21:57
Po prostu za wcześnie trafił na głęboką wodę. Może w Lille wróci do formy.
17.09.2019 21:28
Niektórzy mówią że Bayern popełnił błąd trzymając go tak długo ale do końca tak nie jest. W Lizbonie eksplodował, pokazał wielki talent i Bayern wygrał wyścig o niego. Dostawał szansę bardzo długo, rzadko który klub byłby tak cierpliwy ale czas pokazał że jednak nie nadaje się do takiego klubu jak nasz, przynajmniej na razie. My zrobiliśmy wszystko. Teraz pozostało tylko obserwować jego dalszą karierę.
17.09.2019 20:53
Raczej nie zanosi się, że Bayern popełnił błąd nie stawiając na niego. Póki co miał jeden wysokim, na ME, a w żadnym klubie potem nie potwierdził pokładanych nadziei.
17.09.2019 20:42
Mój ziomek powiedział,że Renato Sanches pozbawił Polskę mistrzostwa Europy.
17.09.2019 16:10
Grzać ławę się nauczyłeś Renato ? :D

Powodzenia w Lile !
17.09.2019 14:20
Nie jestem jasnowidzem, ale z jego mentalnością, to bym się nie zdziwił, jakby tak zaliczał coraz to kolejne zjazdy, aż skończyłby (nie przymierzając) jak niejaki Freddy Adu.
17.09.2019 12:45
@tapczan

A w sumie byłem ciekaw jak mu się tam wiedzie. No cóż, chociaż się przekona, że nie bez powodu siedział na tej ławce.
17.09.2019 12:28
Na razie furory w Lille nie robi i chyba nie zapowiada się żeby miał zaraz odpalić.
17.09.2019 12:02
Na chwile obecną jest za słaby na taki klub jak Bayern. Musi dojrzeć w takim Lille, jak się sprawdzi to na pewno ktoś lepszy go kupi.