DieRoten.pl
Reklama

Sammer: Lewemu brakowało skupienia

fot.
Reklama

Co prawda letnie okienko transferowe jest jeszcze otwarte przez najbliższe trzy tygodnie, to sytuacja Roberta Lewandowskiego i jego przyszłości jest już przesądzona.

Na temat Polaka i jego przyszłości wypowiedziało się już kilka osób związanych z Bayernem. Ostatnio głos w sprawie Roberta Lewandowskiego zabrał Niko Kovac, który jak wiemy oznajmił otwarcie, iż snajper zostaje w klubie na kolejny rok.

Warto nadmienić, iż jeszcze kilka tygodni temu „Lewego” krytykowano za dyspozycję i występy w kluczowych spotkaniach (wypowiedziało się na ten temat kilku ekspertów i legend Bayernu). Tym razem swoją opinią podzielił się Matthias Sammer.

Były dyrektor sportowy bawarskiego klubu w rozmowie dla „Eurosport” ujawnił, że kapitan polskiej reprezentacji przez dłuższy okres nie był po prostu w pełni skupiony na swoich zadaniach, co też miało wpływ na jego grę.

Przez dłuższy okres czasu Robert nie był w stanie uzyskać najwyższego poziomu skupienia, aby stać się nietykalnym. W rezultacie zabrakło kilku procent. Jeśli nigdy nie zaakceptujesz decyzji klubu i ponownie nie skupisz się na swoich zadaniach, to nigdy nie osiągniesz swojego potencjału – ostrzegł Matthias Sammer.

W dalszej części rozmowy ekspert „Eurosportu” odniósł się do słów Karla-Heinze Rummenigge odnośnie przepaści jaką dzieli Bayern od innych klubów w Bundeslidze. Sammer w pełni zgadza się ze słowami prezesa „Gwiazdy Południa”.

− Problemem ligi nie jest Bayern, powinniśmy być wdzięczni, że w ogóle liga jest rozpoznawana. Problem leży gdzie indziej i potrzeba wielkiej jakości. Podoba mi się wypowiedź Karla-Heinze Rummenigge, zgadzam się z jego słowami – zakończył Sammer.

Źródło: Spox.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...