DieRoten.pl
Reklama

Sammer: Hasenhuettl perfekcyjnie pasuje do Bayernu

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Były dyrektor sportowy Bayernu Monachium a obecnie ekspert w niemieckiej telewizji – Matthias Sammer – jest przekonany, że trener RB Lipsk idealnie pasowałby do Bayernu Monachium.

Zdaniem Matthiasa Sammera podjęcie decyzji o zatrudnieniu Ralpha Hasenhuettla nie mogłoby wyjść „Bawarczykom” na złe w kontekście wyboru trenera na kilka lat.

Ralph posiada wszystko. Zbiera niezbędne doświadczenie z RB Lipsk, jego drużyna jest jedną z najlepszych w lidze, bardzo dobrze integruje się z drużyną i robi kolejny krok – powiedział Sammer.

– Potrzebuje jednak czasu na poprawę i nabranie doświadczenia, dlatego nie naciskajmy na niego w pewnym stopniu na coś co mogłoby być dla niego zbyt wczesnym krokiem w karierze. Jego talent jest niewiarygodny, dlatego też czyni go to idealnym trenerem dla Bayernu, pewnego dnia – kontynuował Niemiec.

Moim zdaniem Lipsk w nadchodzących latach utrzyma się w doskonałej kondycji. Mają przejrzysty plan i filozofię, które uzupełniają się wzajemnie w połączeniu z przemyśleniami Hasenhuettla mówił dalej.

W dodatku Ralph z roku na rok nabiera doświadczenia. On idealnie pasuje do Bayernu czy innego wielkiego klubu, ma potencjał, aczkolwiek potrzebuje jeszcze czasu – podsumował Matthias Sammer.

W minionym sezonie Ralph Hasenhuettl poprowadził RB Lipsk do wicemistrzostwa Niemiec. Obecnie ekipa „Byków” zajmuje w lidze trzecie miejsce za plecami Bayernu Monachium oraz Borussii Dortmund.

Waszym zdaniem Hasenhuettl nadałby się na trenera Bayernu? Podzielacie zdanie byłego dyrektora sportowego FCB odnośnie idei zatrudnienia trenera RBL? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: FourFourTwo
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...