DieRoten.pl
Reklama

Salihamidzic: Zirkzee radzi sobie bardzo dobrze

fot.
Reklama

Odkąd Joshua Zirkzee zadebiutował w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, to młody Holender prezentuje się bardzo dobrze, a nawet strzela ważne dla FCB bramki.

Jego wielka przygoda zaczęła się pod koniec minionego roku, kiedy to w pojedynkach z Fryburgiem i Wolfsburgiem zdobył dwie bramki na wagę trzech punktów. Dobra gra utalentowanego napastnika sprawia, że ostatnio mówi się o nim coraz częściej w Niemczech i nie tylko.

W niedawnym wywiadzie dla niemieckiego „Sport1” wypowiedział się Hasan Salihamidzic, który pochwalił otwarcie Joshuę Zirkzee. Dyrektor sportowy bawarskiego klubu zaznaczył między innymi, że Holender w ostatnich miesiącach poczynił spore postępy i znajduje się na dobrej drodze.

− On jest bardzo młody, ale rozwinął się bardzo dobrze w ostatnich miesiącach. Wiele się nauczył. Nie jest taki jak wcześniej – powiedział „Brazzo”.

− Chłopak radzi sobie bardzo dobrze. Oczywiście cieszymy się, że możemy teraz wyprowadzać i promować takich piłkarzy z naszej akademii – mówił dalej dyrektor sportowy Bayernu.

− To ogromny talent, nad którym będziemy sporo pracować. Joshua znajduje się na dobrej drodze – podsumował Hasan Salihamidzic.

18-latek póki co miał okazję wystąpić w siedmiu oficjalnych meczach o stawkę dla pierwszej drużyny Bayernu, w których strzelił 3 bramki (spędził na boiskach raptem 118 minut. Jeśli zaś pod uwagę weźmiemy wszystkie występy Zirkzee w tym sezonie (dla FCB II i U-19), to mówimy o 11 trafieniach i 5 asystach.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...