DieRoten.pl

Salihamidzic: Wannera czeka wspaniała kariera

30.05.2022, 12:52:49
PodStadionem.pl

W styczniu 2022 roku, przebojem do pierwszego zespołu Bayernu Monachium wdarł się Paul Wanner, który od tamtej pory regularnie trenuje u Juliana Nagelsmanna.

16-latek został awaryjnie powołany na mecz z Gladbach, po tym jak w zespole zakażonych zostało kilkunastu piłkarzy. Co więcej pomocnik zadebiutował nawet w tym spotkaniu, po czym został już stałym członkiem drużyny Juliana Nagelsmanna. Paul Wanner wystąpił potem jeszcze tylko 3 razy.

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że w klubie wszyscy są przekonani co do talentu i potencjału młodego gracza. Tym razem w wywiadzie dla „TZ”, Hasan Salihamidzic przyznał wprost, że jego zdaniem Paula czeka wspaniała kariera, ale potrzebuje on czasu.

− Paul jest wielkim talentem. To normalny proces, w którym teraz się znajduje. Postaramy się dać mu trochę minut w najbliższym czasie. Będzie się rozwijał – powiedział „Brazzo”.

− Na pewno pójdzie swoją drogą. Jest to proces, w którym jego rodzina, agent i wszyscy w klubie pracują razem. Zawsze byliśmy zgodni – mówił dalej.

− Wiadomo, że ostatnio nie wszystko układa się tak dobrze, jeśli chodzi o czas gry. Ale liczymy na Paula. Jestem pewien, że czeka go wspaniała kariera – podsumował Hasan Salihamidzic.

Warto wspomnieć, że podczas EURO U-17, które dla Niemców zakończyło się na etapie ćwierćfinału (porażka w karnych z Francuzami), Paul Wanner rozegrał 241 minut na 360 możliwych, zaś jego dorobek w tym czasie to 1 bramka oraz 2 asysty.

źródło: Bavarianfootballworks.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)31.05.2022 09:42
heh taaa już widzę te minuty dla niego szczególnie przy tej obsadzie drugiej linii na jaką się zanosi.
jeśli tylko będzie taka możliwość to od razu wypożyczyć na jakiś sensowny poziom rozgrywek a nie kopanie się w 4 lidze.
30.05.2022 17:55
Ogromny talent, mam nadzieję że trener dobrze go wykorzysta!!
30.05.2022 13:56
Jeśli dobrze pamiętam to zawodników przed skończeniem 17 roku życia nie można wypożyczać. Ale może coś pokręcilem. Myślę że powinien dostać te 15 minut w kilkunastu spotkaniach.
30.05.2022 13:21
Albo go wypożyczyć albo niech gra chociaż ogony (20, 15 min). Bayern II to już nie ta liga dla niego.
30.05.2022 13:01
Trzeba go gdzieś ograć, bo nie nie ma co liczyć, że w przyszłym sezonie 16 latek będzie regularnie otrzymywał szanse. Na Euro pokazał się z bardzo dobrej strony i nie można zmarnować go.